pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pierwszy i Drugi List do Tymoteusza, List do Tytusa

Autor książki:

George T. Montague SM

Dane szczegółowe:
Wydawca: W Drodze
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 165x210 mm
EAN: 9788379066100
ISBN: 978-83-7906-610-0
Data: 2023-02-01
53.97 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Ponieważ listy pasterskie dotyczą wskazań dawanych przez jednego pasterza, Pawła, drugiemu, Tymoteuszowi albo Tytusowi, świeccy mogą myśleć, że nie ma tu wiele strawy dla ich duchowości. Tak nie jest. To prawda, że Paweł mówi w tych listach o biskupach, prezbiterach i diakonach, jest tu jednak całe bogactwo nauki, duchowości i zdrowego rozsądku, który może nakarmić każdego. Szczególnie ci, którzy są zaangażowani w jakikolwiek rodzaj służby w Kościele, znajdą w tych listach wiele inspiracji i praktycznych wskazówek.

(fragment książki)

 

O serii:

Przystępna, praktyczna, rzetelna seria Katolicki Komentarz do Pisma Świętego obejmuje 17 tomów komentarzy do każdego zdania Nowego Testamentu. Jej adresatami są zarówno duszpasterze, jak również osoby szukające pomocy w osobistej lekturze Słowa.

O unikalności serii stanowi po pierwsze fakt przytaczania przez autorów osiągnięć biblistów. Nie zagłębiają się oni w dyskusję, ale prezentują wnioski, które są najbardziej uzasadnione i dość powszechnie akceptowane przez biblistów. Po drugie, wskazują na użycie tekstu w tradycji Kościoła. Obficie odwołują się do Ojców Kościoła, Katechizmu i dogmatów. Po trzecie, wyjaśniają tekst tak, by łatwo można było przełożyć go na praktykę życia i modlitwy. Dzięki temu czytelnik nie musi być studentem biblistyki ani teologiem, księdzem czy katechetą, żeby oprzeć się na przystępnej i rzetelnej interpretacji Biblii przeprowadzonej zgodnie z wytycznymi Soboru Watykańskiego II.

Oprócz bogactwa merytorycznego poszczególne tomy serii to także przyjazny format, oprawa, skład oraz dwukolorowe wnętrze, pozwalające wyróżnić wybrane elementy dzieła.

Książka "Pierwszy i Drugi List do Tymoteusza, List do Tytusa" - George T. Montague SM - oprawa miękka - Wydawnictwo W Drodze. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2023 r. Cena 53.97 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.