pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia
Tytuł książki:

Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia

Autor książki:

Magdalena Grzebałkowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 416 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788326836688
ISBN: 978-83-2683-668-8
Data: 2021-05-17
36.87  49.99  13.12 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia - opis książki:

Wojna Nikt nam tutaj szyj nie sprawdza i nie każe mówić pacierza na dobranoc. Do szkoły chodzić nie trzeba i nikt nie pilnuje, kiedy kładziemy się spać. Podoba mi się tutaj.

Magdalena Grzebałkowska przedstawia poruszający obraz wojny widzianej oczami jej najmłodszych uczestników. Trzyletni Arthur trafia do domu dziecka, gdzie będzie wychowywany na idealnego nazistę. Lilia w łagrze pokocha Stalina, choć jest córką wrogów narodu. Mały Minoru, Amerykanin japońskiego pochodzenia, pozna życie za drutami, choć żyje w kraju wolności. Czy Jose Maria, którego rodzice odsyłają z pogrążonej w krwawym konflikcie Hiszpanii, w Związku Radzieckim znajdzie raj A może i tam w końcu dopadnie go wojna
By dotrzeć do ostatnich świadków największego konfliktu w dziejach świata, Magdalena Grzebałkowska wyruszyła m.in. do Hiszpanii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i w najodleglejsze krańce dawnego Gułagu. Opisuje też wstrząsające historie tych, którzy żyją wśród nas - małych partyzantów, dzieci pułków i nastoletnich powstańców warszawskich. W Kazachstanie spotyka dziewczynkę - dziś ponad osiemdziesięcioletnią - której wojna zabrała wiedzę o tym kim jest, skąd pochodzi i jakie były losy jej rodziców. Reporterka chce jej pomóc odzyskać pamięć. A nam wszystkim pomaga zrozumieć, dlaczego wydarzenia sprzed tylu lat wciąż są tak żywe i wpływają na naszą codzienność.

Książka "Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia" - Magdalena Grzebałkowska - oprawa twarda - Wydawnictwo AGORA. Książka posiada 416 stron i została wydana w 2021 r. Cena 36.87 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]