pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

This Girl

Autor książki:

Colleen Hoover

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo YA!
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 282 s.
Wymiar: 135x202 mm
EAN: 9788328048584
ISBN: 978-83-2804-858-4
Data: 2018-02-14
Cena wydawcy: 34.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Bestsellerowa trylogia Colleen Hoover
Przepiękne i ciepłe opowieści o miłosnych perypetiach Layken Cohen i Willa Coopera. Oboje wcześnie stracili rodziców i teraz muszą poradzić sobie wychowaniem rodzeństwa. Wygląda na to, że są dla siebie stworzeni, jednak los postawi przed nimi wiele trudnych sytuacji i wiele trudnych wyborów. Czy wreszcie uda im się być razem bez żadnych przeszkód i bez bolesnych tajemnic?

Książka "This Girl" - Colleen Hoover - oprawa miękka - Wydawnictwo YA!. Książka posiada 282 stron i została wydana w 2018 r.

Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: dobrerecenzje; Ocena: 5 pkt.; Data: 2018-03-16 ; Zobacz regulamin pkt 2.5
Bardzo dużo teraz się mówi o zawodzie miłosnym, każdy z nas w swoim dotychczasowym życiu takie coś przeżył. Wbrew opinii innych nie ma nic żenującego w tym, że zakochałaś się w swoim przełożonym, bądź jak w przypadku książkowej Lake – nauczycielu.

Tym razem przenosimy się wraz z młodym małżeństwem – Willem i Lake do miejsca, gdzie w końcu oboje mogą być szczęśliwi. Wspólnie wspominają wydarzenia z przeszłości z jednym małym wyjątkiem. Autorem uczuć i myśli, jakie wtedy odczuwał, staje się świeżo upieczony mąż.
Każde wspomnienie od samego początku staje się wartością na wagę złota, nie ważne czy to jest bardzo smutna, pełna goryczy chwila – ważne, że jest spędzona wspólnie z najdroższą osobą. Za namową Lake – Will opowiada wszystko ponownie przywołując przeszłość do życia, niestety zdarzają się takie momenty, gdzie same słowa ranią dziewczynę do głębi i sama musi się uporać ze swoimi demonami z poprzednich lat, które teraz wróciły.
Oczywiście w retrospekcji mężczyzny nie może zabraknąć osoby, którą był, najbardziej ciepłą osobą na świcie. Kobieta, która pomimo śmierci swojej jedynej połówki jakoś zdołała ogarnąć nie tylko swoje życie, ale i też sąsiadów mieszkających naprzeciw.
Jak zapewne łatwo możemy się domyślić po ciężkiej pracy następuje długoletni odpoczynek, gdzie wytrwałość i niezłomna wola w końcu zostają doceniane w postaci pięknego prezentu na całe życie.

Historia dwojga ludzi, którzy napotykają na swojej drodze wiele przeciwności, znaków, które aż krzyczą, że nie mogą być razem, a jednak…
W pewnym okresie naszego życia docieramy do punktu kulminacyjnego, dla niektórych całkowitym szczęściem jest osiągniecie bogactwa, dla jeszcze innych osiągnięcie sukcesu w pracy. Lecz, czy zdajemy sobie sprawę, że bez miłości drugiego człowieka tak naprawdę jesteśmy niczym, że w tym parszywym świecie sami nie przetrwamy na dłuższą metę.
Pewien mądry człowiek, kiedyś powiedział do mnie, że bez posmakowania takiego uczucia i szczęścia, jakim jest miłość nie zajdziemy daleko. Nie oszukujmy się rzeczami materialnymi, które nas cieszą, są źródłami wyczerpywanymi, w końcu osiągną swój kres, a my zostaniemy z niczym. A uczucie zostaje na zawsze, nawet po śmierci dalej widoczne są skutki kochania się dwóch osób. Niestety niektórzy tak bardzo łatwo zapominają o tym.