pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
The Beatles. Jedyna autoryzowana biografia
książka:

The Beatles. Jedyna autoryzowana biografia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sine Qua Non
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 576 s.
Wymiar: 150x215 mm
EAN: 9788381291538
ISBN: 978-83-8129-153-8
Data: 2018-04-06
32.71  44.90  12.19 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

The Beatles. Jedyna autoryzowana biografia - Hunter Davies - opis książki:

Jest tylko jedna książka prawdziwie opisująca Beatlesów. Właśnie trzymasz ją w dłoni.

W latach 1967-1968 Hunter Davies spędził osiemnaście miesięcy z Beatlesami, którzy wówczas definiowali gusta nowej generacji i tworzyli podstawy współczesnej muzyki popularnej. Jako ich jedyny autoryzowany biograf miał nieograniczony dostęp nie tylko do Johna, Paula, George a i Ringo, ale również do ich przyjaciół, rodzin i znajomych. Podczas współpracy z zespołem i jego otoczeniem zebrał pokaźne bogactwo materiałów - często intymnych i odsłaniających nieznane
fakty. To czyni z niniejszej książki biografię-matkę, na której pozostali biografowie opierają swoje własne teksty.

The Beatles to rzetelne i kompletne dzieło, które aktualizuje historię członków zespołu o informacje na temat ich solowych karier i życia prywatnego. Dzięki archiwaliom autora i samych Beatlesów książka ta rzuca zupełnie nowe światło na legendę gigantów rock and rolla.

Opieka merytoryczna: Piotr Metz.

***
"Beatlesi uratowali świat od nudy", mawiał George Harrison. Tak samo Hunter Davies uratował od nudy wszystkich spragnionych wiedzy fanów Wielkiej Czwórki. To nie tylko ta pierwsza, wydana przecież jeszcze w 1968 roku, kanoniczna książka o Beatlesach. To także jedyna biografia, której autor był naocznym świadkiem opisywanych przez siebie wydarzeń. Wszystkie informacje, fakty, anegdoty, które przytacza, to historie z pierwszej ręki - niczym zbierane przez niego z podłogi studia Abbey Road rękopisy piosenek, które Fab Four nagrywali w jego obecności. "Dziś tę książkę traktuje się jak "źródło pierwotne", zauważa trochę nieskromnie Davies we wstępie do najnowszego wydania swojego dzieła. Pozwólmy mu na tę chwilę autorskiego triumfu. W pełni na nią zasłużył.

- Robert Sankowski, "Gazeta Wyborcza"
Książka doskonała, bardzo przystępnie napisana, bez niepotrzebnych ozdobników i "lania wody". Czyta się lekko i z przyjemnością. To niewątpliwa gratka dla każdego fana The Beatles, bo stanowi niezbędne źródło informacji o jednym z najbardziej znanych zespołów.

- Jacek "Jaca" Kuderski, Myslovitz
Oto piekielnie absorbująca opowieść z samego serca ery Swingującego Londynu... W ciągu kilkunastu miesięcy przebywania w wewnętrznym kręgu legendarnej supergrupy The Beatles dziennikarz Hunter Davies gruntownie przepytał jej członków, ich rodziców i najbliższych przyjaciół, był też świadkiem narodzin "Sierżanta Pieprza" i "Białego albumu". W przeciwieństwie do innych książek o Wielkiej Czwórce dzieło Daviesa w naturalny sposób oddaje klimat tamtej ultrakreatywnej epoki. Dla każdego szanującego się fana Beatlesów ta oficjalna biografia to lektura absolutnie obowiązkowa.

- Tymon Tymański
Pierwszy realistyczny opis niezwykłej i największej grupy na świecie. Nie ma nic bliższego muzyce niż ta książka. Hunter Davies opisał autentyczność Beatlesów i pozwolił nam, czytelnikom, pobyć przez chwilę obok najpopularniejszych muzyków wszech czasów.

- Wojciech "Lala" Kuderski, Myslovitz
Obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów The Beatles. Biografia napisana w czasach, kiedy Beatlesi działali i byli w najlepszej formie. Mnie najbardziej interesuje początek ich kariery, a tu jest on opisany znakomicie.

- Marek Sierocki, dziennikarz muzyczny
Fragment książki - The Beatles issuu.com/wydawnictwosqn/docs/beatles_issuu

Książka „The Beatles. Jedyna autoryzowana biografia” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Sine Qua Non.

Książka posiada 576 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "The Beatles. Jedyna autoryzowana biografia"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Na własną nutę - okładka książki
Na własną nutę Edward Pałłasz
Produkty podobne:
Ringo - okładka książki
Ringo Michael Seth Starr
Bowie. Biografia - okładka książki
Bowie. Biografia Maria Hesse, Fran Ruiz
Kurt Cobain. Biografia - okładka książki
Kurt Cobain. Biografia David Aceituno, David Buisan
U2 Zdemaskowani - okładka książki
U2 Zdemaskowani John Jobling