pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

William S. Burroughs i kult RocknRolla

Autor książki:

Rae Casey

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vis-a-Vis Etiuda
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 384 s.
EAN: 9788379983537
ISBN: 978-83-7998-353-7
Data: 2022-05-05
26.82  39.00  12.18 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kurt Cobain, Bob Dylan, Patti Smith, David Bowie, The Beatles, The Rolling Stones, U2 a nawet Sting - wszyscy ci muzycy na którymś etapie swojej kariery zetknęli się osobiście z Williamem S. Burroughsem i przyznawali się do inspiracji zarówno jego książkami, jak i ekscentrycznym stylem życia. Autor tropi te wpływy, opowiadając jednocześnie nieoczywistą biografię Burroughsa, w której główne role odgrywa uzależenienie od narkotyków, najprawdopodobniej przypadkowe zabójstwo żony, podróże, literatura i okultyzm. Casey Rae, medioznawca, krytyk i producent muzyczny, nie kryje swojej własnej fascynacji legendarnym pisarzem, i w przekonujący sposób prowadzi czytelnika przez alternatywną wersję ewolucji muzyki popularnej, od psychodelii, folku i początków rocknrolla, poprzez punk i heavy metal, aż do współczesnej muzyki elektronicznej, ściśle związanej z ideami Burroughsa. Opisane tutaj zdarzenia dowodzą tezy, że wpływ Burroughsa na współczesną muzykę popularną jest wciąż jeszcze niedoceniony. Jak pisze recenzent "Guardiana" ta książka to
Fascynująca opowieść, szczegółowo oddająca niezwykłość życia Burroughsa, jego dziwaczne obsesje (głównie zamiłowanie do broni palnej i okultyzmu) a także jego herkulesowy apetyt na narkotyki. A San Francisco Book Review" dodaje:
Prawdziwy rollercoaster, towarzyszący ci w drodze do punktów kulminacyjnych a później pozwalający cieszyć się istną jazdą bez trzymanki.

Książka "William S. Burroughs i kult RocknRolla" - Rae Casey - oprawa miękka - Wydawnictwo Vis-a-Vis Etiuda. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2022 r. Cena 26.82 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]