pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Testamenty szlacheckie z ksiąg grodzkich i ziemskich ziemi halickiej...
książka:

Testamenty szlacheckie z ksiąg grodzkich i ziemskich ziemi halickiej z XVII wieku

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 680 s.
EAN: 9788322936245
ISBN: 9788322936245
Data: 2018-10-24
pozycja niedostępna

Testamenty szlacheckie z ksiąg grodzkich i ziemskich ziemi halickiej z XVII wieku - Paweł Klint, Konrad Rzemieniecki, Jakub Węglorz - opis książki:

Książka prezentuje 263 akty ostatniej woli wpisane do ksiąg grodzkich i ziemskich ziemi halickiej (powiaty halicki i trembowelski) z XVII wieku. Szlacheckie testamenty przekazują cenne informacje nie tylko o majątkach szlachty, ale także sprawach rodzinnych i obyczajowych. Są także znakomitym źródłem do poznania szlacheckiej mentalności. Wśród dokumentów pojawiają się zarówno testamenty magnaterii, szlachty średniej, jak i niezamożnych szlachciców. Na uwagę zasługuje spora liczba testamentów żołnierzy, a także prawosławnej szlachty ruskiej. Nie wszyscy autorzy testamentów pochodzili z ziemi halickiej - niektórzy z nich zamieszkiwali Podole, a także Wielkopolskę, Kujawy, Mazowsze, Podlasie i Litwę. Opublikowane dokumenty stanowią zatem duży zbiór testamentów pochodzących z pogranicza etnicznego, religijnego i kulturowego.

Książka Testamenty szlacheckie z ksiąg grodzkich i ziemskich ziemi halickiej z XVII wieku - oprawa twarda - Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego.

Książka posiada 680 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Testamenty szlacheckie z ksiąg grodzkich i ziemskich ziemi halickiej..."
Paweł Klint, Konrad Rzemieniecki, Jakub Węglorz - autor m.in.:
Przestępczość kryminalna w Europie - okładka książki
Przestępczość kryminalna w Europie Środkowej i... Paweł Klint, Daniel Wojtucki (red.);
Kupujący tę pozycję zamówili również: