pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Teoria i filozofia prawa międzynarodowego Hansa Kelsena
Tytuł książki:

Teoria i filozofia prawa międzynarodowego Hansa Kelsena

Autor książki:

Tomasz Widłak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 348 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788378657446
ISBN: 978-83-7865-744-6
Data: 2018-12-18
52.57  58.80  6.23 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

W książce autor podejmuje próbę rekonstrukcji teorii i filozofii prawa międzynarodowego Hansa Kelsena, jednego z najważniejszych autorytetów prawniczych XX w. Obejmuje ona nie tylko analizę wciąż aktualnych twierdzeń jego czystej nauki prawa w kontekście problemów prawa międzynarodowego, czytelnik ma także okazję poznać normatywne i krytyczne postulaty oraz mniej znane poglądy Kelsena - filozofa prawa i polityki, którego przewidywania co do kierunków rozwoju prawa międzynarodowego okazały się zaskakująco trafne. Książka podważa rozpowszechniony pogląd o nieprzydatności rzekomo skostniałej, hierarchicznej koncepcji systemu prawnego Kelsena dla rozwiązywania współczesnych problemów przeobrażeń strukturalnych i normatywnych prawa międzynarodowego. Teoria i filozofia prawa międzynarodowego Kelsena może z powodzeniem zostać zastosowana do opisania i wyjaśniania zjawisk, takich jak jego "fragmentacja" oraz fenomen "prawa globalnego".

Książka została napisana z myślą o dwóch grupach czytelników. Po pierwsze, jest skierowana do osób, które są zainteresowane teorią i filozofią prawa. Po drugie, jej adresatami są także specjaliści mający szczegółową wiedzę o prawie i stosunkach międzynarodowych, którzy poszukują ogólniejszej refleksji more philosophico.

Książka "Teoria i filozofia prawa międzynarodowego Hansa Kelsena" - Tomasz Widłak - oprawa twarda - Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego. Książka posiada 348 stron i została wydana w 2018 r. Cena 52.57 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]