pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Temida w dobie rewolucji biotechnologicznej wybrane problemy bioprawa
Tytuł książki:

Temida w dobie rewolucji biotechnologicznej wybrane problemy bioprawa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 209 s.
EAN: 9788378652960
ISBN: 978-83-7865-296-0
Data: 2015-08-26
Cena wydawcy: 37.80 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:

Aktywność naukowo-badawcza w dziedzinie biologii i medycyny, a także jej efekty, są niewątpliwie tym, co współcześnie domaga się natychmiastowej i kompleksowej regulacji prawnej. Jak zauważył już w 1988 roku Vincent Tabone, pełniący wówczas funkcję Przewodniczącego Komitetu Ministrów Rady Europy, "biotechnologia czyni dzisiaj możliwym to, co było jeszcze wczoraj niewyobrażalne. Panuje jednak przekonanie co do tego, że nie wszystko, co znajduje się w zasięgu możliwości, powinno być zarazem dopuszczalne. Moralne, etyczne i prawne następstwa biotechnologii oraz biomedycyny dla jednostek, rodziny i całego społeczeństwa są ogromne. Wymaga to poważnej refleksji, ale i podjęcia szybkich decyzji".

Zgadzając się w pełni z powyższym oddajemy do rąk Czytelnika publikację, której celem z jednej strony jest analiza wybranych regulacji prawnych dotyczących rozwoju biologii i medycyny, w szczególności Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności wobec zastosowań biologii i medycyny (tzw. Konwencji biomedycznej) z dnia 4 kwietnia 1997 roku, z drugiej zaś nieśmiała próba zainicjowania debaty dotyczącej implikacji etycznych i prawnych rozwoju biomedycyny, a przynajmniej zakreślenie stanowisk mogących stanowić punkt wyjścia w tejże debacie.

Książka "Temida w dobie rewolucji biotechnologicznej wybrane problemy bioprawa" - oprawa twarda - Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego. Książka posiada 209 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]