pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Tego drzewa nie zetniesz
Tytuł książki:

Tego drzewa nie zetniesz

Autor książki:

Krzysztof Błażyca

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 150x240 mm
EAN: 9788378236221
ISBN: 978-83-7823-622-1
Data: 2015-11-09
30.73  39.90  9.17 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

"Tego drzewa nie zetniesz".

Kilkanaście reportaży z Tanzanii, Kenii, Nigerii, Ugandy i Zambii, których tłem są wyjątkowe miejsca i jeszcze bardziej wyjątkowi ludzie. A wokół... wszechobecne czary, przekleństwo dżu-dżu, kanibalizm, politycy, męczennicy, terroryści, walki o wolność, Jezus o kulach, handel ludźmi, kłusownicy, misjonarze i Sybiracy w cieniu góry Meru. "Tygiel, który wrze i wybucha" (Tadeusz Biedzki, "Dziesięć bram świata" "W piekle eboli"). "Pasja Krzysztofa w docieraniu do miejsc leżących daleko od utartych szlaków, umiejętność zjednywania sobie ludzi, ich sympatii i zaufania, wnikliwość dziennikarza zaangażowanego - to wszystko sprawia, że podążając tropem jego opowieści o Afryce poznajemy jej nieznane, bardzo osobiste: raz piękne z raz przygnębiające oblicze" (Beata Tomanek, Radio Katowice). "Polak w Afryce, krainie odległej i obcej, ma dwa wyjścia: może wrócić do domu, lub przyjrzeć się jej mieszkańcom, wsłuchać w ich głos i spróbować zrozumieć świat, który go otacza. Krzysiek wybrał to drugie rozwiązanie. Czy udało mu się dotrzeć do serca afrykańskiej tajemnicy? Pewnie nie. Ale zbliżył się do niej o krok, a to już bardzo wiele. Gorąco polecam!" (Łukasz Wierzbcki, "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd", "Afryka Kazika")
Krzysztof Błażyca - reporter, podróżnik, dziennikarz na co dzień związany z redakcją "Gościa Niedzielnego". Publikuje również w: "Poznaj Świat", "Almanach prowincjonalny", kenijskim "National Mirror". Współtwórca Fundacji Razem dla Afryki (www.razemdlaafryki.org) wspierającej projekty rozwojowe w Nigerii, Ugandzie, Kenii (edukacja, pomoc medyczna, pomoc ofiarom handlu ludźmi). Autor wystaw fotograficznych poświęconych Afryce (www.dalekojestblisko.pl)
Patroni medialni: GOŚĆ NIEDZIELNY, RADIO EM, POZNAJ ŚWIAT, FUNDACJA RAZEM DLA AFRYKI

Książka "Tego drzewa nie zetniesz" - Krzysztof Błażyca - oprawa miękka - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2015 r. Cena 30.73 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Krzysztof Błażyca - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Echo z Afryki. Pamiętniki z wypraw - okładka książki

Echo z Afryki. Pamiętniki z wypraw przez Saharę...

Aleksander Borucki, Prosper Haller
Pożegnanie z Afryką - okładka książki

Pożegnanie z Afryką

Karen Blixen
Produkty podobne:
Spalić paszport - okładka książki

Spalić paszport

Bogusław Kalungi Dąbrowski
Dalej są tylko lwy. Afrykańskie - okładka książki

Dalej są tylko lwy. Afrykańskie przygody Kasi

Kasia Hajduk, Ela Hajduk, Piotr Hajduk