pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
książka:

Tam gdzie Ty

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 568 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788378390138
ISBN: 978-83-7839-013-8
Data: 2012-01-11
Cena wydawcy: 36.00 złpozycja niedostępna

Tam gdzie Ty - Jodi Picoult - opis książki:

Gdy marzysz o dziecku za wszelką cenę Po dziesięciu latach małżeństwa i długotrwałych bezskutecznych staraniach o dziecko, Zoe i Max Baxter postanawiają się rozstać. Zoe, ku własnemu zaskoczeniu, znajduje szczęście u boku kobiety, Max szuka pocieszenia w kościele. Lecz marzenie o dziecku trwa, i to, co wydawało się być na wyciągnięcie ręki, przeradza się w starcie światopoglądów i przekonań religijnych, w którym nie ma miejsca na sentymenty.

Tam gdzie ty to powieść o trudnych, często bardzo bolesnych wyborach oraz o tym, że każdy ma prawo do szczęścia. Ale czy na pewno Do książki dołączony jest prezent w postaci płyty - każda z piosenek odpowiada jednemu rozdziałowi powieści, ale jak sugeruje autorka, można dowolnie łączyć lekturę z muzyką.

Coś niezwykle ważnego dla książki, a przede wszystkim dla mnie samej, wydarzyło się w mojej rodzinie. Kiedy pisałam Tam gdzie ty, mój syn, Kyle, inteligentny i utalentowany nastolatek, przyniósł mi jedną ze swoich szkolnych prac do przeczytania. Był to esej na temat bycia homoseksualistą. Czy wiedziałam, że Kyle jest gejem Pewne podejrzenia miałam już, gdy miał pięć lat. Ale to była jego osobista rzecz do odkrycia i ujawnienia. Nie byłam tym zaskoczona tylko bardzo się cieszyłam, że to akceptuje, że jest wystarczająco odważny, by być sobą i podzielić się tym z rodziną Jodi Picoult o książce Tam gdzie ty" Picoult stworzyła kolejny majstersztyk. Wnikliwie analizuje współczesna medycynę reprodukcyjną, pojęcie rodziny oraz najlepsze warunki dla wychowania dziecka.

People Picoult daje nam wgląd w umysły, serca i dusze wszystkich swoich bohaterów i każdego z osobna: postaci z krwi i kości, których nadzieje oraz marzenia nie różnią się od naszych.

Book Reporter.com Powieści Picoult nie zbierają kurzu na nocnym stoliku, czytelnik pochłania je w mgnieniu oka i chce jeszcze. Picoult odważnie podejmuje trudny temat, dając czytelnikowi wiarę w wyższą instancję - nie prawo, Boga czy współczesną medycynę, a zwykłą, ludzką dobroć.

LA Times Picoult stworzyła niebywale zajmujący melodramat z przepysznymi dialogami. Nie mogłem się rozstać z Tam gdzie ty przez cały weekend. Opowiadać to ona potrafi.

USA Today Opowieści Picoult, łączące kwestie bliskie nam wszystkim z tematami z pierwszych stron gazet, zaskarbiły sobie liczne grono zwolenników. W Tam gdzie ty szczęśliwe małżeństwo Zoe i Maxa Baxterów rozpada się po serii nieudanych zabiegów in vitro. Niebawem Max zaczyna pić i stacza się na dno - do czasu gdy poznaje pastora wpływowego kościoła ewangelickiego. Zoe dalej prowadzi zajęcia z muzykoterapii - i zakochuje się w kobiecie. Mimo braku funduszy nie porzuca marzeń o dziecku i prosi Maxa o udostępnienie zamrożonych zarodków, na co jednak nie pozwalają mu poglądy (i pastor). Wyrok wyda sąd, lecz ostatnie słowo należy do Picoult, która swym zwyczajem powołuje się na ludzką życzliwość. I właśnie to zapewnia jej miłość czytelników.

NY Daily News Picoult nie stroni od trudnych tematów, tym razem biorąc na warsztat prawa homoseksualistów, medycynę reprodukcyjną i zasady chrześcijańskie. Każe nam rozważyć obie strony medalu, nie szczędząc przy tym efektów specjalnych w postaci zajmującej fabuły i wartkiej akcji. Tłumy fanów będą zachwycone, a kluby czytelnicze znajdą temat do rozmowy na długi czas.

Library Journal

Książka „Tam gdzie Ty” - oprawa miękka - Wydawnictwo Prószyński.

Książka posiada 568 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Tam gdzie Ty"
Jodi Picoult - autor m.in.:
Iskra światła - okładka książki
Iskra światła Jodi Picoult;
Po drugiej stronie kartki - okładka książki
Po drugiej stronie kartki Jodi Picoult, Samantha van Leer;
Przemiana - okładka książki
Przemiana Jodi Picoult;
Deszczowa noc - okładka książki
Deszczowa noc Jodi Picoult;
Już czas - okładka książki
Już czas Jodi Picoult;
Jesień cudów - okładka książki
Jesień cudów Jodi Picoult;
Pół życia - okładka książki
Pół życia Jodi Picoult;
Zagubiona przeszłość - okładka książki
Zagubiona przeszłość Jodi Picoult;
Bez mojej zgody - okładka książki
Bez mojej zgody Jodi Picoult;
Karuzela uczuć - okładka książki
Karuzela uczuć Jodi Picoult;
Świadectwo prawdy - okładka książki
Świadectwo prawdy Jodi Picoult;
W imię miłości - okładka książki
W imię miłości Jodi Picoult;
Linia życia - okładka książki
Linia życia Jodi Picoult;
Jak z obrazka - okładka książki
Jak z obrazka Jodi Picoult;
W naszym domu - okładka książki
W naszym domu Jodi Picoult;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Karuzela uczuć - okładka książki
Karuzela uczuć Jodi Picoult
Minimalizm po polsku - okładka książki
Minimalizm po polsku Anna Mularczyk-Meyer
Pół życia - okładka książki
Pół życia Jodi Picoult
W naszym domu - okładka książki
W naszym domu Jodi Picoult
Jak z obrazka - okładka książki
Jak z obrazka Jodi Picoult
Dom sióstr - okładka książki
Dom sióstr Charlotte Link
Produkty podobne:
Gdzie jesteś? - okładka książki
Gdzie jesteś? Danuta Sadownik
Gdzie jest Olga - okładka książki
Gdzie jest Olga Danka Braun
Gdzie jesteś? - okładka książki
Gdzie jesteś? Anna Piróg