pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Szczyty mojego życia. Górskie marzenia i wyzwania
książka:

Szczyty mojego życia. Górskie marzenia i wyzwania

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sine Qua Non
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 224x205 mm
EAN: 9788381293518
ISBN: 978-83-8129-351-8
Data: 2019-08-12
35.95  49.99  14.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Szczyty mojego życia. Górskie marzenia i wyzwania - Kilian Jornet - opis książki:

Biegać to pozwolić, żeby moja wyobraźnia mogła wyrażać siebie i badać moje wnętrze.

Wyjątkowy projekt Kiliana Jorneta, Summits of My Life, był lekiem Katalończyka na gorsze samopoczucie, spowodowane niezliczonymi sukcesami z 2011 roku. Samo wygrywanie wyścigów przestało być dla niego problemem - nadszedł czas na nowe wyzwania.

Podczas największej przygody swojego życia dwa razy w ciągu tygodnia wbiegł na Mount Everest, a schodząc, rozbił biwak i uciął sobie drzemkę na wysokości 8000 metrów. Do tego świętował urodziny wybranki swojego serca na dachu Ameryki - Aconcagui - wbijając świeczki w puszkę tuńczyka. Pobił także rekord wejścia i zejścia z Matterhornu, jednego z najbardziej znanych szczytów świata, pokonując dystans ponad 17 kilometrów w 2 godziny i 52 minuty.

Teraz tymi przeżyciami dzieli się ze światem, obrazując je zapierającymi dech w piersiach, opatrzonymi osobistym, intymnym opisem zdjęciami, które pozwalają jeszcze lepiej zrozumieć, czym tak naprawdę był projekt Summits of My Life.

***
Nie spocząć na laurach, wyznaczać sobie nowe cele, mierzyć wysoko - jak to w zwyczaju mają sportowcy. I choć Kilian Jornet w bardzo młodym wieku zyskał wszystkie najważniejsze osiągnięcia podczas liczących się biegowych zawodów górskich, postanowił iść krok dalej. Summits of My Life to nie tylko projekt szybkościowego zdobycia takich szczytów, jak Mont Blanc, Elbrus, Aconcagua, Denali, Everest - ale projekt życia, w który wchodzi z pokorą, doskonałą znajomością swojego ciała i jego możliwości, chęcią nauki i otwartym umysłem.

Piotr Hercog, ultramaratończyk górski
Ta książka jest taka sama, jak jej autor: naturalna i prawdziwa. Kilian pisze o swoim projekcie, tak jak go przeżywał w trakcie realizacji, o problemach, chwilach radości i smutku. Postać Kiliana jest inspiracją dla tysięcy ludzi na całym świecie. Zapewne niejedna osoba po przeczytaniu tej książki będzie chciała znaleźć i zrealizować projekt swojego życia.

Natalia Tomasiak, blog Górski styl
Szczyty mojego życia to bogato ilustrowana książka o marzeniach i przełamywaniu granic, z której dowiemy się, że niemożliwe nie istnieje. Summits of My Life to prostota i minimalizm; to niesamowity projekt wysokogórski ze ściśle określonymi zasadami gry, którego realizacja zajęła autorowi pięć lat. Kilian opowiada o swojej przygodzie jako drodze pełnej nauki i zbierania cennych życiowych doświadczeń. Ten projekt to bez wątpienia ambitne wyzwanie sportowe, ale czy rzeczywiście o sport i o rekordy tutaj chodzi?
Piotr Łobodziński, lekkoatleta, mistrz świata w bieganiu po schodach
Projekt mojego życia to niezwykła podróż przez górskie szczyty i szczyty ludzkich emocji. To przepełniony śnieżną bielą paradygmat sensu istnienia wspartego na filarach marzeń, pasji i wytrwałości. Czytając tę książkę można pozazdrościć spektakularnego wyczynu, ale nie taki był zamysł Kiliana - jego przesłanie jest zupełnie inne. W książce mamy do czynienia z dość konkretnym opisem ekspedycji, ale wystarczy szerzej otworzyć oczy, by pojąć, iż autor jednocześnie w bardzo ludzki sposób przekazuje ważne dla każdego człowieka wartości i wskazówki. Kilian daje nam do zrozumienia, że bez względu na obrany cel, nie warto oglądać się za siebie, nie warto niczego żałować, za to warto napierać do przodu pomimo przeciwności losu. To książka o imponującej pasji do gór, ale przede wszystkim o pasji do życia, której tak często nam brakuje.

Tomasz Peisert, Redaktor naczelny Biegologia.pl

Książka „Szczyty mojego życia. Górskie marzenia i wyzwania” - oprawa twarda - Wydawnictwo Sine Qua Non.

Książka posiada 208 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Szczyty mojego życia. Górskie marzenia i wyzwania"
Kilian Jornet - autor m.in.:
Niewidzialne granice - okładka książki
Niewidzialne granice Kilian Jornet;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Ryszard Szurkowski. Wyścig. Autobiografia - okładka książki
Ryszard Szurkowski. Wyścig. Autobiografia Ryszard Szurkowski, Krzysztof Wyrzykowski
Ludzie ze złota - okładka książki
Ludzie ze złota Edyta Kowalczyk, Jakub Radomski
Produkty podobne:
Bieganie nie tylko dla żółtodziobów - okładka książki
Bieganie nie tylko dla żółtodziobów Bill Rodgers, Scott Douglas
Babskie góry - okładka książki
Babskie góry Natalia Tomasiak