pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
książka:

Szczęśliwy X. Matematyka na co dzień

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy PWN
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377055151
ISBN: 978-83-7705-515-1
Data: 2014-03-25
29.23  39.90  10.67 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Szczęśliwy X. Matematyka na co dzień - Steven Strogatz - opis książki:

Światowej klasy matematyk i stały współpracownik New York Timesa oprowadza nas po kluczowych ideach matematyki, pokazując, jak - w często zaskakujący sposób - wiąże się ona z literaturą, filozofią, prawem, medycyną, sztuką, biznesem, a nawet popkulturą! W jaki sposób wyszukiwarka Google a przeszukuje Internet Z iloma partnerami trzeba się spotykać, by wreszcie znaleźć tego jedynego Jak przedłużyć żywot materaca, w odpowiedni sposób go odwracając To właśnie matematyka potrafi dać właściwą odpowiedź na te pytania! Matematyka jest wszechobecna, ale niezbyt wiele osób rozumie jej uniwersalny język na tyle, by dostrzec jej mądrość, piękno i odczuć płynącą z niej radość.

Ta głęboko pouczająca i wielce zajmująca książka tłumaczy matematykę w sposób zrozumiały i ekscytujący dla każdego czytelnika. W każdym rozdziale przeżywa on moment radosnego Aha!, jeśli tylko gotów jest porzucić swoje uprzedzenia i dać się zauroczyć królowej nauk.

Strogatz, oczekując od nas jedynie ciekawości i zdrowego rozsądku, pozwala nam przekonać się, za co zbierał nagrody jako nauczyciel akademicki i pochwały jako autor artykułów o matematyce w New York Timesie. Rozpoczyna od wyjaśnienia, dlaczego liczby są tak pomocne w codziennym życiu, ukazuje zadziwiające właściwości liczby , objaśnia twierdzenie Pitagorasa, liczby niewymierne, pomaga odkryć czar rachunku różniczkowego. A wszystko w klarowny, pomysłowy i często zabawny sposób.

Każdy z nas powinien mieć takiego nauczyciela! Zachwycająca eksploracja piękna i uroku matematyki, w duchu najlepszych tradycji Lewisa Carrolla, George a Gamowa i Martina Gardnera. Szczęśliwy X zabawi, zachwyci i nauczy .

Steven Pinker, profesor psychologii na Harvard University, autor Jak działa umysł i The Language Instinct Steven Strogatz, jak sądzę, zrobi dla matematyki to, co Julia Child dla sztuki gotowania. Pokazuje, że matematyka jest naprawdę ważna i że potrafi nas pożywić .

- James Gleick, dziennikarz, popularyzator nauki, autor Chaos. Narodziny nowej nauki i Informacja. Bit, wszechświat, rewolucja Zadziwiające, jak matematycy potrafią dostrzec we Wszechświecie regularności, których my, pozostali, zazwyczaj nie zauważamy. Jasno i inteligentnie, Szczęśliwy X otwiera drzwi do tego ukrytego świata z jego pejzażami piękna i zachwytów .

Alan Alda, aktor, reżyser, scenarzysta, znany m.in. z jednej z głównych ról w serialu M.A.S.H.

Steven Strogatz (ur. 1959) - amerykański matematyk, profesor matematyki stosowanej na Cornell University, gdzie studenci wielokrotnie przyznawali mu tytuł najlepszego wykładowcy akademickiego. Jeden z najczęściej cytowanych matematyków na świecie, ceniony za prace dotyczące układów dynamicznych, biomatematyki i teorii sieci złożonych.

Autor podręczników i książek popularyzujących matematykę, m.in. Sync i The Calculus of Friendship. W 2010 r. z powodzeniem prowadził w New York Times Online dział The Elements of Math (Elementy matematyki), który stał się podstawą niniejszej książki.

Książka „Szczęśliwy X. Matematyka na co dzień” - oprawa miękka - Wydawnictwo Dom Wydawniczy PWN.

Książka posiada 296 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Szczęśliwy X. Matematyka na co dzień"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Matematyka i już - okładka książki
Matematyka i już Richard Elwes
Odkryj smak fizyki - okładka książki
Odkryj smak fizyki Jerzy Przystawa
Produkty podobne:
Matematyka jakiej nie znacie. Ciekawostki - okładka książki
Matematyka jakiej nie znacie. Ciekawostki i perełki,... Robert Geretschläger, Charles Li, Alfred S. Posamentier, Christian Spreitzer
Łatwa matma - okładka książki
Łatwa matma Elin Natas, Anne Lene-Johnsen