pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Szczęściara to właśnie ja

Autor książki:

Ewa Pieniążek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 286 s.
Wymiar: 144x206 mm
EAN: 9788380111325
ISBN: 978-83-8011-132-5
Data: 2021-10-05
27.30 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Zuza, jako dziecko odtrącona przez rodzinę, znajduje schronienie, miłość i zrozumienie u starszej pani z sąsiedztwa - Janiny. Dzięki uporowi i ciężkiej pracy zdobywa wykształcenie i pracę. Mimo trudności wciąż wierzy, że urodziła się pod szczęśliwą gwiazdą. Tylko czy Zuza może pomóc szczęściu? Czy trudne dzieciństwo determinuje to, jacy jesteśmy w życiu dorosłym? Jak nie pogubić się w wielkim świecie i budować dobre relacje z ludźmi, gdy już ta najbliższa część, rodzina, jest obca?
Szczęściara to właśnie ja to ciepła i klimatyczna opowieść o dążeniu do spełnienia marzeń, odwadze i szczęściu, któremu czasem trzeba, choć to trudne, pomóc. O przyjaźni międzypokoleniowej, szacunku, miłości, zrozumieniu drugiego człowieka bez oceniania go. O tym, że tak naprawdę to, czy będziemy szczęśliwi, zależy od naszego nastawienia do ludzi i świata.

Jak nie wysłuchasz drugiej strony, to tak naprawdę nie wiesz, co ona czuje. Bardzo często źle osądzamy, nie znamy i nawet nie dociekamy prawdy.

(...) brak oczekiwań to balsam dla duszy i serca.

(...) trzy proste zasady zawsze się sprawdzają: nie osądzaj, nie krytykuj i nie narzekaj. Staraj się najpierw sama kogoś zrozumieć, a dopiero potem oczekuj od niego zrozumienia."

Książka "Szczęściara to właśnie ja" - Ewa Pieniążek - oprawa miękka - Wydawnictwo Warszawska Firma Wydawnicza. Książka posiada 286 stron i została wydana w 2021 r. Cena 27.30 zł. Zapraszamy na zakupy!