pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Szczególna teoria względności i klasyczna teoria pola. Teoretyczne...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Szczególna teoria względności i klasyczna teoria pola. Teoretyczne minimum

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 480 s.
Wymiar: 142x202 mm
EAN: 9788381690874
ISBN: 978-83-8169-087-4
Data: 2019-05-22
Cena wydawcy: 45.00 złpozycja niedostępna

Szczególna teoria względności i klasyczna teoria pola. Teoretyczne minimum - Art Friedman, Leonard Susskind - opis książki:

Dzięki kolejnym książkom serii "Teoretyczne minimum" piękno współczesnej fizyki stało się dostępne dla wszystkich, którym niestraszne są równania matematyczne. Najpierw ukazał się tom wyjaśniający mechanikę klasyczną, a potem książka poświęcona mechanice kwantowej. Teraz, w trzecim tomie serii, Leonard Susskind i Art Friedman zajęli się klasyczną teorią pola, stanowiącą podstawę newtonowskiej teorii grawitacji i teorii elektromagnetyzmu Maxwella, oraz szczególną teorią względności Einsteina, która jest bez wątpienia jednym z największych osiągnięć fizyki klasycznej.

Wykorzystując najprostszy jak to możliwe opis matematyczny (ale nigdy uproszczony!), zrozumiałe diagramy i barwne postacie będące alter ego autorów, Susskind i Friedman zabierają nas w fascynującą podróż do wszechświata Einsteina.

Seria "Teoretyczne minimum", łącząca ścisłe, matematyczne podejście z oryginalnym humorem, jest doskonałym przewodnikiem po świecie fizyki dla wszystkich, którzy chcą wyjść poza zakres materiału dostępny w tradycyjnych książkach popularnonaukowych, ale nie wiedzą, od czego zacząć.

Teoria względności i teoria pola odgrywają kluczową rolę we współczesnej fizyce. W książce Susskinda i Friedmana te ważne obszary fizyki zostały wyjaśnione po mistrzowsku - z ogromną głębią, ale i z dowcipem. Prawdziwa fizyka wygląda właśnie tak, jak została tu pokazana.

Sean Carroll, autor książki "Nowa perspektywa: pochodzenie życia, świadomości i wszechświata"
Prawdziwe arcydzieło, które na pewno wytrzyma próbę czasu. Ogromnie żałuję, że takiej książki nie było, gdy ja kiedyś poznawałem fizykę klasyczną. "Szczególną teorię względności i klasyczną teorię pola" czyta się z prawdziwą przyjemnością.

Stephon Alexander, kosmolog, Uniwersytet Browna, autor książki "Jazz i fizyka. Tajemniczy związek muzyki ze strukturą Wszechświata"
Leonard Susskind jest profesorem fizyki na Uniwersytecie Stanforda i jednym z twórców teorii strun. Jest autorem wielu książek, między innymi "Mechaniki kwantowej" (napisanej wspólnie z Artem Friedmanem) i "Teoretycznego minimum" (które napisał razem z Georg?em Hrabowskym).

Art Friedman jest konsultantem, specjalistą od przetwarzania danych i współautorem "Mechaniki kwantowej". Od młodości interesuje się fizyką i stale pogłębia swoją wiedzę z tej dziedziny.

Książka „Szczególna teoria względności i klasyczna teoria pola. Teoretyczne minimum” - oprawa miękka - Wydawnictwo Prószyński.

Książka posiada 480 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Szczególna teoria względności i klasyczna teoria pola. Teoretyczne..."
Art Friedman, Leonard Susskind - autor m.in.:
Mechanika kwantowa. Teoretyczne - okładka książki
Mechanika kwantowa. Teoretyczne minimum Leonard Susskind, Art Friedman;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Skrypty powłoki systemu Linux. - okładka książki
Skrypty powłoki systemu Linux. Receptury Clif Flynt, Sarath Lakshman, Shantanu Tushar
Ewolucja w miejskiej dżungli - okładka książki
Ewolucja w miejskiej dżungli Menno Schilthuizen