pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Szczeciński kompozytor i jego liryka wokalna Carl Loewe Stettiner...
Tytuł książki:

Szczeciński kompozytor i jego liryka wokalna Carl Loewe Stettiner Komponist Carl Loewe und seine vo

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 338 s.
Wymiar: 160x225 mm
EAN: 9788380197978
ISBN: 978-83-8019-797-8
Data: 2017-12-08
35.75  44.80  9.05 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Szczeciński kompozytor i jego liryka wokalna Carl Loewe Stettiner Komponist Carl Loewe und seine vo - Sylwia Burnicka-Kalischewska - opis książki:

Sylwia Burnicka-Kalischewska jest doświadczoną śpiewaczką operową, absolwentką klasy śpiewu solowego prof. Urszuli Trawińskiej-Moroz w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem). Ma na swoim koncie liczne koncerty i role operowe. Artystka występowała na scenach polskich, niemieckich teatrów operowych, a także w Austrii, Szwajcarii, we Włoszech, Danii, Francji i USA. Obok intensywnej działalności artystycznej od lat dzieli się swoim doświadczeniem z młodzieżą uzdolnioną wokalnie. Posiada stopień doktora nauk humanistycznych (Uniwersytet Warszawski) oraz doktora habilitowanego sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej wokalistyka (Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi). Profesor nadzwyczajna Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadzi klasę śpiewu solowego. Od wielu lat jest także pedagogiem śpiewu w Szkole Muzycznej Kreismusikschule Uecker-Randow w Ueckermünde. Jej podopieczni studiują lub już ukończyli studia na kierunku śpiew solowy w akademiach muzycznych w Berlinie, Rostoku, Szczecinie, Hamburgu, Saarbrücken i Londynie oraz są laureatami ogólnoniemieckich, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych. Powołała do życia Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Giulio Perottiego w Ueckermünde, którego pozostaje dyrektorem artystycznym, oraz Stowarzyszenie Muzyczne BEL CANTO Ueckermünde, za co otrzymała nagrodę miasta Ueckermünde. Autorka była kilkakrotnie nagradzana przez landrata okręgu Vorpommern-Greifswald oraz burmistrza miasta Ueckermünde za wybitną działalność artystyczną i pedagogiczną. Jest autorką wielu artykułów naukowych z zakresu wokalistyki i językoznawstwa oraz pierwszej na świecie monografii o zapomnianym śpiewaku Giulio Perottim Von Ueckermünde nach New York. Giulio Perotti - Startenor des 19. Jahrhunderts.

Książka „Szczeciński kompozytor i jego liryka wokalna Carl Loewe Stettiner Komponist Carl Loewe und seine vo” - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 338 stron i została wydana w 2017 r. Cena 35.75 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Szczeciński kompozytor i jego liryka wokalna Carl Loewe Stettiner..."
Sylwia Burnicka-Kalischewska - autor m.in.:
Wokół muzyki Feliksa Nowowiejskiego - okładka książki
Wokół muzyki Feliksa Nowowiejskiego Alicja Delecka-Bury, Sylwia Burnicka-Kalischewska;
Produkty podobne:
Jan Ekier - okładka książki
Jan Ekier Aneta Teichman
Chopin (wersja ang.) - okładka książki
Chopin (wersja ang.) Mieczysław Tomaszewski