pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Sytuacja administracyjnoprawna człowieka w stanie terminalnym

Autor książki:

Mateusz Kruczkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 320 s.
EAN: 9788382868890
ISBN: 978-83-8286-889-0
Data: 2022-11-25
143.79  169.00  25.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Przedmiotem pracy jest analiza polskiego prawa administracyjnego w zakresie opieki paliatywnej.

Zasadnicza część tej analizy polega na określeniu pozycji prawnej człowieka w stanie terminalnym, w tym m.in.:
- jego sytuacji administracyjnoprawnej w świetle zasady poszanowania i ochrony godności ludzkiej;
- zapewnienia opieki paliatywnej oraz poprawa jakości życia człowieka w stanie terminalnym jako zadania administracji publicznej;
- praw człowieka w stanie terminalnym wobec innych praw pacjenta.

Książka przeznaczona jest dla osób zawodowo i naukowo zajmujących się prawem administracyjnym i medycznym. Zainteresuje pracowników służby zdrowia oraz podmiotów związanych ze środowiskiem opieki paliatywnej, m.in. hospicjów i domów pomocy społecznej.

Autor podjął się opracowania zagadnienia niezwykle istotnego nie tylko w swym wymiarze teoretycznym, lecz także, co równie (jeśli nie bardziej) istotne, w wymiarze praktycznym.

(...) Tłem analizy jest przyrodzona godność człowieka, będąca podstawą prawa do opieki paliatywnej. Poszanowanie i ochrona godności ludzkiej stanowią konstytucyjny obowiązek nałożony na władze publiczne. Obowiązek ten zatem powinien wyrazić się w określonych prawnych powinnościach państwa wobec człowieka w stanie terminalnym. (...) Autor porusza zatem tematy niełatwe, a czyni to na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, jednocześnie z dużą wrażliwością, jakże potrzebną przy tego typu kwestiach.

(dr hab. Magdalena Małecka-Łyszczek, prof. UEK, fragment recenzji)

Książka "Sytuacja administracyjnoprawna człowieka w stanie terminalnym" - Mateusz Kruczkowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2022 r. Cena 143.79 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]