pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

System bezpieczeństwa i porządku publicznego. Organy i inne podmioty administracji

Autor książki:

Marian Zdyb, Jerzy Stelmasiak, Kamil Sikora

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788326482069
ISBN: 978-83-2648-206-9
Data: 2015-07-08
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Stan prawny: 15 kwietnia 2015 r.

Publikacja jest szczególnym opracowaniem na rynku wydawniczym, ukierunkowanym na prawnoustrojowe badania funkcjonowania organów państwa i innych podmiotów realizujących zadania publiczne dotyczące szeroko pojętych aspektów bezpieczeństwa wewnętrznego. Czytelnik znajdzie w niej: wnikliwą analizę ustrojowo-organizacyjną organów administracji publicznej oraz służb, inspekcji i straży, a także podmiotów niepublicznych, których zadania i kompetencje związane są z działalnością w sferze bezpieczeństwa i porządku publicznego, systemowe ujęcie zagadnień dotyczących funkcjonowania organów i innych podmiotów w szeroko pojętej sferze bezpieczeństwa publicznego, najnowsze orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego, Naczelnego Sądu Administracyjnego i sądów administracyjnych.

Adresaci: Książka przeznaczona jest dla studentów uczelni, na których istnieją takie kierunki, jak: prawo, administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, bezpieczeństwo narodowe, politologia. Powinna również zainteresować pracowników administracji publicznej szczebla rządowego i samorządowego funkcjonujących w ramach organów odpowiedzialnych za realizację zadań publicznych z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym pracujących w organach zespolonych służb, inspekcji i straży, a także adwokatów, radców prawnych i inne osoby zajmujące się tą problematyką.

Książka "System bezpieczeństwa i porządku publicznego. Organy i inne podmioty administracji" - Marian Zdyb, Jerzy Stelmasiak, Kamil Sikora (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2015 r.