pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Synonim zła
Tytuł książki:

Synonim zła

Autor książki:

Ivo Vuco

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bellona
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 392 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788311124806
ISBN: 978-83-111-2480-6
Data: 2012-10-26
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - It bag Historia torebką pisana
It bag Historia torebką pisana 34.56 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Wyprawa po szczęście
Wyprawa po szczęście 25.54 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Kamienna drabina
Kamienna drabina 15.57 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Takie życie tylko w Neapolu
Takie życie tylko w Neapolu 24.66 zł pozycja dostępna!

Synonim zła - Ivo Vuco - opis książki:

Synonim Zła - to pasjonująca historia emigranta z Polski, który próbuje dorobić się w USA (Nowy Jork). Poznaje tam wielu ludzi ale zaprzyjaźnia się z dwoma braćmi polskiego pochodzenia Pawłem i Piotrem, Afroamerykaninem Mikeiem Winfreyem, Amerykaninem włoskiego pochodzenia Matthew oraz Żydem Chasydem Yocim. W między czasie zakochuje się ze wzajemnością w Portorykance Susanie Morales, córce wpływowego polityka. Yoci wciąga wszystkich w proceder kradzieży samochodów na zlecenie właścicieli, którzy chcący oszukać urząd skarbowy i ubezpieczalnie.

Główny bohater, Bartłomiej Shmidt, opowiada swą historię z celi śmierci, tłumacząc, jak to się stało, że trafił do więzienia z takim wyrokiem. Akcja książki rozgrywa się w Nowym Jorku, Ohio, Texasie, New Yersey i Pensylvanii. Bohater uczestniczy w akcji ratunkowej po ataku 11 września 2001 roku na WTC. Razem z NYPD ścigają złodziei złota federalnego. W jednej z ekskluzywnych nowojorskich knajp, Blue Note poznaje Marlona Brando. Siedząc w celi śmierci zaprzyjaźnia się z klawiszem pochodzenia rosyjskiego Stiopą Sirbu.

Pierwsza część książki opowiada o emigracji, ciężkiej pracy, rozpoczęciu działalności przestępczej przez bohaterów oraz przedstawia różne, zabawne historie z tym związane. W dalszej części jest mowa także o atakach na WTC 11.09.01, miłości, przyjaźni i policyjnej inwigilacji bohaterów. Druga część opowiada o tragicznej śmierci większości bohaterów za sprawą gangstera z Polski, Adama Nowickiego i jego świty, zemście, upokorzeniu, procesie sądowym, nowych przyjaźniach i pogodzeniu się z losem. Książkę kończy pisać klawisz więzienia, Stiopa Sirbu.

Książka „Synonim zła” - oprawa miękka - Wydawnictwo Bellona. Książka posiada 392 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Ivo Vuco - autor m.in.:
Złodzirej - okładka książki
Złodzirej Sebastian Stelmaszewski, Ivo Vuco;