pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka?
książka:

Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka?

autor:

Anna Jedna

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fides
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 170 s.
Wymiar: 198x138 mm
EAN: 9788361860389
ISBN: 978-83-6186-038-9
Data: 2013-11-08
18.39  25.00  6.61 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka? - Anna Jedna - opis książki:

SYCHAR - to miasteczko położone w Samarii, obok którego przy studni Jakuba miała miejsce rozmowa Chrystusa z Samarytanką. Pan Jezus powiedział Samarytance prawdę o jej życiu i wskazał na Siebie jako źródło wody żywej.

ANNA JEDNA jest sakramentalną żoną, matką trojga dzieci, nauczycielką, prowadzi Ognisko Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR w Poznaniu. Będąc w trudnej kryzysowej sytuacji małżeńskiej, dzieli się doświadczeniem mocy Bożej miłości i nadziei na uzdrowienie swojego małżeństwa. Daje także świadectwo nawrócenia - kształtowania w sobie postaw wiernej miłości, przebaczenia i osobistej wolności wynikającej z aktywnej współpracy z Jezusem-Bogiem, które pozwalają z nadzieją oczekiwać na powrót współmałżonka.

Kto rozumie przysięgę małżeńską, ten rozumie Boga, człowieka i miłość, a kto wypełnia przysięgę małżeńską, ten trwa na drodze świętości.

Autorka walczy o swoje małżeństwo ze stanowczością i niezachwianą nadzieją. W podobnej sytuacji znajdują się obecnie setki tysięcy małżonków w Polsce.

Książka zawiera świadectwa wielu osób, które pokazują, że można trwać w wierności Bogu i małżonkowi w każdej sytuacji i że z pomocą Boga każde małżeństwo sakramentalne można uratować. Stanowi nie tylko zachętę do trwania w prawdzie, miłości i wierności w obliczu kryzysu małżeńskiego. Pokazuje też narzędzia, które w tym pomagają: słowo Boże, modlitwa i grupa wsparcia. Taka grupą wsparcia dla małżonków, którzy w niezachwiany sposób chcą walczyć o uratowanie swojego małżeństwa, są wspólnoty SYCHAR. Wspólnoty te istnieją już w wielu miejscach w Polsce i za granicą. Ich istnienie i szybki rozwój to znak czasu u szczególnie potrzebny wymiar nowej ewangelizacji.

Niniejsza książka to pomoc dla tych, którzy chcą zachować wierność małżeńską, niezależnie od okoliczności i ludzkiej słabości. To także znakomity podręcznik Bożej mądrości i Bożej miłości dla tych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa oraz dla tych, którzy już są małżonkami i pragną uczynić wszystko, aby ich małżeństwo nie znalazło się w kryzysie".

ks. Marek Dziewiecki

Książka „Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka?” - oprawa miękka - Wydawnictwo Fides.

Książka posiada 170 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka?"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Sychar. Znowu razem - okładka książki
Sychar. Znowu razem praca zbiorowa
Nieplanowane - okładka książki
Nieplanowane Abby Johnson
Produkty podobne:
Miłość warta obrączek - okładka książki
Miłość warta obrączek ks. Robert Skrzypczak
Małżeństwo i rodzina - okładka książki
Małżeństwo i rodzina Sławomir Zatwardnicki (red.)
Warto żyć! - okładka książki
Warto żyć! Fulton J. Sheen
Szkoła rozeznawania duchowego - okładka książki
Szkoła rozeznawania duchowego ks. Krzysztof Kralka SAC