pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Światowe dni młodzieży w Krakowie. w perspektywie socjologii religii
książka:

Światowe dni młodzieży w Krakowie. w perspektywie socjologii religii

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nomos
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 582 s.
EAN: 9788376885148
ISBN: 978-83-7688-514-8
Data: 2019-07-26
37.43  54.00  16.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Światowe dni młodzieży w Krakowie. w perspektywie socjologii religii - Ewa Stachowska - opis książki:

Ewa Stachowska - doktor socjologii, pracownik w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Obszary zainteresowań: socjologia religii i kultury, relacje między religią a ekonomią, kulturą konsumpcyjną i mediami. Zajmuje się zmianami religijności i funkcjonowaniem organizacji religijnych w warunkach kultury konsumpcyjnej i rynku oraz marketingiem religijnym.

Autorka kilkudziesięciu artykułów z tego zakresu. Redaktorka książki Kościoły i wspólnoty chrześcijańskie w przestrzeni społecznej w Polsce i na świecie; współredaktorka publikacji: Brazil - Poland. Focus on Religion; tematycznych tomów kwartalnika "Przegląd Religioznawczy": Religion and contemporary culture i Religion and religiosity in Polish context. Sekretarz naukowy Polskiego Towarzystwa Religioznawczego, sekretarz redakcji "Przeglądu Religioznawczego".


"Jest to pierwsze w literaturze polskiej tego typu empiryczne opracowanie media eventu na przykładzie Światowych Dni Młodzieży, nie mające wielu odpowiedników w literaturze światowej. (...) Opracowanie "Światowe Dni Młodzieży" wnosi wiele nowych ujęć zarówno do socjologii zachowań zbiorowych, jak i do socjologii religii. W pełni legitymizuje nową subdyscyplinę socjologiczną, a mianowicie, socjologię eventów, a zarazem stanowi pierwsze w Polsce studium empiryczne z zakresu tej dyscypliny (wcześniej badano jedynie eventy marketingowe). Może ono przyczynić się do przyspieszenia podejmowania badań nad innymi rodzajami eventów, w końcu do opracowania ogólnej teorii eventu. (...)
Autorka charakteryzuje się znaczną oryginalnością i swoistą świeżością w interpretacji osiągnięć klasyków socjologii i współczesnych socjologów religii. Autorka pracy o Światowych Dniach Młodzieży prezentuje typ solidnego badacza społecznego, który pozostaje w stałym kontakcie z literaturą światową i polską w dziedzinie, którą reprezentuje. Opublikowana książka przyczyni się z pewnością do zdynamizowania polskich badań socjologicznych nad eventami, a także do dalszego rozwoju polskiej socjologii religii".

Z recenzji prof. zw. dr. hab. Janusza Mariańskiego

Książka „Światowe dni młodzieży w Krakowie. w perspektywie socjologii religii” - oprawa miękka - Wydawnictwo Nomos.

Książka posiada 582 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Światowe dni młodzieży w Krakowie. w perspektywie socjologii religii"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Społeczno-ekonomiczne przemiany - okładka książki
Społeczno-ekonomiczne przemiany w strefie podmiejskiej... Aleksander Noworól, Artur Hołuj (red.)
Socjologia historyczna - okładka książki
Socjologia historyczna Borys Cymbrowski, Krzysztof Frysztacki (red.)
Produkty podobne:
Problemy etniczne współczesnej - okładka książki
Problemy etniczne współczesnej Europy Ewa Nowicka, Michał Kowalski (red.)