pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Światopogląd w działaniu. Heinrich Himmler i jego wizja rasowego imperium III Rzeszy

Autor książki:

Alicja Bartnicka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muzeum II Wojny Światowej
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 584 s.
EAN: 9788365957498
Data: 2023-05-23
56.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Najnowsza monografia naukowa, która ukazała się nakładem Wydawnictwa MIIWŚ, omawia w sposób wieloaspektowy życie i działalność jednego z największych zbrodniarzy XX w. - Heinricha Himmlera. Obszerne i rzetelnie przygotowane opracowanie pomaga zmierzyć się ze złożoną problematyką genezy niemieckiego nazizmu i tragicznych skutków realizacji jego założeń.

Alicja Bartnicka szczegółowo i całościowo analizuje poglądy oraz czyny Himmlera, jednego z największych niemieckich zbrodniarzy w historii. W przeciwieństwie do autorów podobnych opracowań, nie skupia się wyłącznie na jego karierze politycznej czy prywatnej biografii.

Walorem pracy jest to, że ma ona charakter możliwie całościowy, a nie wycinkowy. Obejmuje problematykę roli Himmlera w kształtowaniu okupacyjnej polityki III Rzeszy. Pokazuje koncepcje i próby ich realizacji. Szeroko zakreśla problem badawczy, nie zawężając poszczególnych zagadnień ani ich a priori nie selekcjonując - zauważa w recenzji prof. Marek Kornat.

Czytelnik może zatem szczegółowo prześledzić meandry światopoglądu Himmlera, co prowadzi do dramatycznej konstatacji - zdecydowana większość przywódców III Rzeszy była zbrodniarzami z przekonania. Działali oni z pełną premedytacją, sukcesywnie i pragmatycznie realizując przyjęte wcześniej założenia. Nie inaczej było w przypadku głównego teoretyka supremacji Niemców w Europie i współtwórcy teorii rasowej.

Publikacja w nowej odsłonie graficznej składa się z czterech zasadniczych rozdziałów poprzedzonych wstępem. Część główną opracowania uzupełnia wyczerpująca bibliografia oraz indeks nazwisk i nazw geograficznych.

Książka "Światopogląd w działaniu. Heinrich Himmler i jego wizja rasowego imperium III Rzeszy" - Alicja Bartnicka - oprawa twarda - Wydawnictwo Muzeum II Wojny Światowej. Książka posiada 584 stron i została wydana w 2023 r. Cena 56.53 zł. Zapraszamy na zakupy!