pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

O zbrodniach komunistycznych się nie mówi

Autor książki:

Gianluca Falanga

Dane szczegółowe:
Wydawca: Libra
Rok wyd.: 2023
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 244 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788366699915
ISBN: 978-83-6669-991-5
Data: 2023-05-22
31.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Czy o zbrodniach komunistycznych naprawdę się nie mówi Czy rzeczywiście nikt nie słyszał o milionach osób, które zginęły z powodu tej ideologii Napisano przecież czarne księgi, utworzono instytuty badawcze, otwarto muzea, zbudowano pomniki, by uhonorować ofiary. Może więc nadszedł czas, by zacząć mówić o tym na poważnie.

Nikt nie mówi o zbrodniach komunistycznych!. Czyżby Zbrodnie komunistyczne lub za takie uznawane - począwszy od morderstw popełnionych przez bolszewików, po masakrę na placu Tiananmen w Pekinie - nigdy nie były całkiem nieznane, nawet gdy próbowano je przemilczeć lub negować. Towarzyszyły historii minionego wieku jak mroczny, niepokojący cień, i zdecydowanie wpływały na jej bieg. Dziś ponad 5000 pomników, muzeów i miejsc pamięci rozsianych po całym świecie, a także fundacje, stowarzyszenia byłych więźniów politycznych i obszerna literatura świadczą o tym, że nie istnieje żadna zmowa milczenia przesłaniająca przemoc popełnioną w imieniu idei bezklasowego społeczeństwa. Problem jest poważniejszy, niż mogłoby się wydawać. Jeśli prawdą jest, że we wszystkich państwach komunistycznych, od ZSRR po Chiny, od Angoli po Wietnam, od Albanii po Kubę, występowały cechy przemocy związanej z totalitarnym charakterem leninowskiego projektu, powinniśmy zrozumieć jej specyfikę i przyjrzeć się jej bez niepotrzebnych porównań, stronniczości i uproszczeń. Książka ta obala błędne wyobrażenia i stereotypy dotyczące tego, co było bez wątpienia - ze wszystkimi konsekwencjami - najbardziej powszechnym ruchem politycznym we współczesnym świecie.

Gianluca Falanga, badacz historii współczesnej, żyje i pracuje w Berlinie jako niezależny naukowiec i pedagog w Muzeum Stasi.

Książka "O zbrodniach komunistycznych się nie mówi" - Gianluca Falanga - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Libra. Książka posiada 244 stron i została wydana w 2023 r. Cena 31.95 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.