pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Świat przyszłości. Jak następna fala innowacji wpłynie na gospodarkę, biznes i nas samych. Seria: Światowe Bestsellery Biznesowe

autor:

Alec Ross

Dane szczegółowe:
Wydawca: MT Biznes
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Blister
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 158x233 mm
EAN: 9788380871489
ISBN: 978-83-8087-148-9
Data: 2017-10-20
36.25  54.90  18.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Świat przyszłości. Jak następna fala innowacji wpłynie na gospodarkę, biznes i nas samych. Seria: Światowe Bestsellery Biznesowe - Alec Ross - opis książki:

Czołowy ekspert w dziedzinie innowacji, Alec Ross, wyjaśnia, co czeka świat: jakie nowości i przeszkody pojawią się w ciągu najbliższych dziesięciu lat i jak się wśród nich poruszać.

W książce Świat przyszłości Alec Ross pokazuje, jakie zmiany zajdą w najbliższych dziesięciu latach, i zwraca uwagę na najlepsze szanse na postęp, wyjaśniając przy tym, dlaczego różne kraje rozkwitają lub się duszą. Szczególną uwagę poświęca konkretnym dziedzinom, które w największym stopniu będą kształtować naszą gospodarczą przyszłość - robotyce, bezpieczeństwu informatycznemu, komercjalizacji genomiki, następnemu etapowi rozwoju dużych zbiorów danych i temu, jak w przyszłości technologia cyfrowa wpłynie na pieniądze i rynki.

W każdej z tych dziedzin Ross odnosi się do najtrudniejszych pytań: Jak mamy się dostosować do zmieniającej się natury pracy? Czy perspektywa cyberwojny doprowadzi do następnego wyścigu zbrojeń? Jak ludzie z krajów rozwijających się mogą rozbudzić w sobie nadzieję, że dorównają Dolinie Krzemowej w tworzeniu własnych centrów innowacyjności? I co powinni zrobić dzisiejsi rodzice, by przygotować swoje dzieci na nadejście jutra?
Ross łączy fabularną narrację z analizą ekonomiczną, zapewniając w ten sposób żywe i oparte na konkretach wyjaśnienie, w jaki sposób szerokie globalne trendy wpływają na nasze życie. Tworzy książkę bardzo ważną dla zrozumienia funkcjonowania świata - dzisiaj i jutro.

To lektura obowiązkowa dla ludzi biznesu w każdej branży, w każdym kraju.

***
Fascynująca wizja przyszłości przemysłu. Świat przyszłości jest jak przenośna konferencja TED, podczas której siedzisz obok najbłyskotliwszego człowieka w całej sali. Książka pełna jest migawkowych przykładów z nowatorskich badań w dziedzinie biotechnologii, rządzenia krajem i przedsiębiorczości. Ross pisze ciekawie i ta książka powinna zafascynować każdego, bez względu na to, czy z bliska śledzi te dziedziny, czy też kojarzy Hondę tylko z samochodem, a nie z firmą robotyczną.

"Forbes"
Przemyślenia Rossa to wielka korzyść dla każdego, kto chce zrozumieć, czym są główne siły kształtujące naszą przyszłość ekonomiczną, polityczną i społeczną.

Reid Hoffmann, założyciel i prezes Linked In
Frapujące, trzeźwe spojrzenie na korzyści i wyzwania związane z nadchodzącą falą innowacji. Alec Ross ze swoim wieloletnim doświadczeniem w pełnej pasji pracy w sektorze publicznym i prywatnym ma niezwykłe możliwości zrozumienia i wyjaśnienia, skąd idziemy i dokąd zmierzamy.

Arianna Huffington, współzałożycielka i redaktor naczelna serwisu The Huffington Post, autorka książki Spełnienie. Nowy wymiar twojego sukcesu
Jak możemy przygotować swoje dzieci - i siebie samych - do odnoszenia sukcesów w świecie robotyki, globalizacji i rynków rozwijających się dzięki cyfryzacji? W tej wartościowej książce Alec Ross analizuje, czego potrzeba, by nie tylko przetrwać, ale i dobrze prosperować. Przyszłość już nas dotyka, a Ross pokazuje, co zrobić, by było to ekscytujące, a nie przerażające.

Walter Isaacson, autor książek Steve Jobs i Innowatorzy
***
Alec Ross jest jednym z czołowych amerykańskich ekspertów w dziedzinie innowacji. Podczas pracy jako starszy doradca sekretarza stanu do spraw innowacji Alec Ross odbył podróż do 41 krajów w celu zbadania, jakie nowości pojawiają się na każdym z kontynentów. Od ośrodków, w których rozwijały się nowe firmy w Kenii, po laboratoria badawczo-rozwojowe w Korei Południowej - wszędzie mógł zobaczyć, co niesie przyszłość.

Obecnie jest profesorem wizytującym (Distinguished Visiting Fellow) na Uniwersytecie Johna Hopkinsa oraz pracuje jako doradca inwestorów, korporacji i przywódców. Ross mieszka z żoną i trojgiem dzieci w Baltimore.

Książka „Świat przyszłości. Jak następna fala innowacji wpłynie na gospodarkę, biznes i nas samych. Seria: Światowe Bestsellery Biznesowe” - oprawa Blister - Wydawnictwo MT Biznes.

Książka posiada 320 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Świat przyszłości. Jak następna fala innowacji wpłynie na gospodarkę,..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Marketing 4.0 - okładka książki
Marketing 4.0 Philip Kotler, Hermawan Kartajaya, Iwan Setiawan
Produkty podobne:
Dziedzictwo Druckera - okładka książki
Dziedzictwo Druckera Craig L. Pearce, Joseph A. Maciariello, Hideki Yamawaki
Transfer technologii w procesach - okładka książki
Transfer technologii w procesach innowacyjnych... Jerzy Różański, Nataliya Voytovych