pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Świat jest tylko umysłem, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem...
książka:

Świat jest tylko umysłem, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Iskry
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 202 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788324405091
ISBN: 978-83-2440-509-1
Data: 2018-03-26
Cena wydawcy: 29.90 złpozycja niedostępna

Świat jest tylko umysłem, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka - Artur Przybysławski - opis książki:

Kontynuacja książki Pustka jest radością, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka. Po objaśnieniu głównej tezy o pustości wszystkich zjawisk, w tej książce autor wyjaśnia drugie z fundamentalnych twierdzeń buddyjskiej filozofii, mówiące że doświadczany świat nie jest niczym innym jak tylko umysłem. W oparciu o wiele żartobliwych przykładów dowodzi, że to na pozór szalone stwierdzenie jest w istocie poglądem bardzo spójnym, znacznie logiczniejszym od założenia istnienia realnego świata na zewnątrz umysłu; i do tego poglądem, który jest szansą na wielką wolność i radość, co jest celem buddyjskiej ścieżki. Na tej ścieżce można odkryć niezwykły potencjał i doskonałość naszego umysłu pozostające zwykle naszym nieuświadomionym bogactwem. "Rozważcie więc taką oto propozycję: absolutna wolność za zmianę przekonania dotyczącego świata. Może nie brzmi to aż tak źle jak się na początku wydawało? Jeśli tak, to bądźcie teraz gotowi na pozbycie się kilku skostniałych koncepcji na temat tego, jakimi rzeczy są, bo to właśnie owe koncepcje, a nie rzeczy, ograniczają nasze doświadczenie, do którego chyba każdy chętnie dodałby sporą dawkę wolności". (ze Wstępu autora)

Książka „Świat jest tylko umysłem, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Iskry.

Książka posiada 202 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Świat jest tylko umysłem, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem..."
Artur Przybysławski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Leibniz. Biografia intelektualna - okładka książki
Leibniz. Biografia intelektualna Maria Rosa Antognazza
Eurypides i jego wiek - okładka książki
Eurypides i jego wiek Gilbert Murray
Filozofia dramatu - okładka książki
Filozofia dramatu ks. Józef Tischner
Fedon - okładka książki
Fedon Platon
Poszukiwanie ładu - okładka książki
Poszukiwanie ładu Eric Voegelin