pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Św. Charbel. Prorok miłości. Milczenie, krzyż i zbawienie
Tytuł książki:

Św. Charbel. Prorok miłości. Milczenie, krzyż i zbawienie

Autor książki:

Elie Maakaroun

Dane szczegółowe:
Wydawca: Esprit
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 152 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788363621865
ISBN: 978-83-6362-186-5
Data: 2014-06-23
12.35  19.00  6.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Spędził 25 lat na pustelni, w celi o wymiarze 6 metrów kwadratowych. Nosił włosiennicę, modlił się i pościł, spożywając jeden bezmięsny posiłek dziennie. Spał po kilka godzin na dobę, dzień w dzień medytując. Codziennie odprawiał Mszę świętą, po której 2 godziny trwał w dziękczynieniu. Przypisuje mu się blisko 24 tysiące cudów i uzdrowień, a do jego grobu przybywa rocznie ponad 4 miliony pielgrzymów z całego świata. Kim był św. Charbel Makhlouf Ten do niedawna nieznany w Polsce święty urodził się w maju 1828 roku w północnym Libanie, w rodzinie ubogich rolników. Wyświęcony 23 lipca 1859, prowadził życie zakonne w klasztorze św. Marona w Annaya. Już trakcie jego życia, jak również po śmierci jego wstawiennictwo było uważane za wyjątkowo skuteczne. W efekcie jego pokornych próśb Bóg dokonał wielu wyjątkowych cudów i czyni to do dziś, a o potędze jego orędownictwa robi się coraz głośniej.

Św. Charbel jest jednym z najbardziej czczonych w Libanie świętych, którego sława wylała się już daleko poza granice rodzinnego kraju. Historia jego życia pełnego miłości, ufności i ogromnej wiary może się stać dla nas inspiracją do zgłębiania tajemnic chrześcijaństwa. Świętość Charbela ma inspirować i pomagać wiernym w naśladowaniu Chrystusa całym życiem.

"Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je" (Mk 8, 34-35)

Książka "Św. Charbel. Prorok miłości. Milczenie, krzyż i zbawienie" - Elie Maakaroun - oprawa miękka - Wydawnictwo Esprit. Książka posiada 152 stron i została wydana w 2014 r. Cena 12.35 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Cuda świętego Charbela - okładka książki

Cuda świętego Charbela

Anatolij Bajukański
Orędzia z Nieba - okładka książki

Orędzia z Nieba

św. Charbel
Produkty podobne:
Mała książeczka o Maryi - okładka książki

Mała książeczka o Maryi

Christine Barrely
Księga Izajasza - okładka książki

Księga Izajasza

Izaak Cylkow
Skarb pokoleń - okładka książki

Skarb pokoleń

Norman Willis
Znak na słupskim Krzyżu - okładka książki

Znak na słupskim Krzyżu

ks. Ryszard Król, Tadeusz Kunda