pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Św. Benedykt Patron Europy

Autor książki:

Blaise Pons OSB

Dane szczegółowe:
Wydawca: DeReggio
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 50 s.
Wymiar: 270x181 mm
EAN: 9788394449995
ISBN: 978-83-9444-999-5
Data: 2018-06-07
Obniżka ceny! 17.53  26.00  8.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Przeczytasz tu historię jednego ze świętych, którzy wywarli wielki wpływ na nasz świat. Benedykt z Nursji dokonał tego poprzez osobisty przykład, przez regułę zakonną, a także za sprawą założonych przez siebie klasztorów, które rozwinęły się w całej Europie, oddziałując na wiarę, kulturę i obyczaje tego kontynentu od wczesnego średniowiecza aż po czasy współczesne. Jego życie, wypełnione modlitwą, pracą, uczciwością i miłością, toczyło się w czasach, gdy cnoty chrześcijańskie zwalczali poganie i barbarzyńcy. Było mocnym przykładem dla tysięcy ludzi, pragnących szlachetnie wykorzystać swój czas na ziemi. Napisana przez świętego Benedykta reguła, pełna mądrych i zrównoważonych rad, była wraz z Biblią najbardziej rozpowszechnioną księgą średniowiecza. Zachowały się setki rękopisów we wszystkich językach, o najróżniejszych kaligrafiach. Owe manuskrypty są niekiedy jedynymi źródłami pozwalającymi badać niektóre martwe języki z przeszłości.

Rozwój klasztorów uratował Cywilizację Zachodnią. Mnisi, którzy karczowali ziemię, budowali miasta, drogi i mosty, kopiowali rękopisy, bronili chłopów, a także rozstrzygali kłótnie możnych, uchronili ówczesny świat od nędzy i zdziczenia.

Książka "Św. Benedykt Patron Europy" - Blaise Pons OSB - oprawa miękka - Wydawnictwo DeReggio. Książka posiada 50 stron i została wydana w 2018 r. Cena 17.53 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]