pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Strumień ognia. Miłość w sercu naszego ubóstwa

Autor książki:

Andre Daigneault

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 150 s.
Wymiar: 125x190 mm
EAN: 9788376043722
ISBN: 978-83-7604-372-2
Data: 2015-10-08
22.09 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Strumień ognia to medytacja Bożej miłości, zatrzymanie się wśród pędzącego czasu i smakowanie prawdy o Bożym miłosierdziu. Myśl autora wydaje się zataczać kręgi nad prawdą, którą odkryła na nowo święta Teresa od Dzieciątka Jezus: Największym pragnieniem Boga jest dawanie siebie człowiekowi, a Jego największym "cierpieniem" - obojętność na łaski, których tak bardzo chce udzielać. Ksiądz Daigneault, snując swoją refleksję, niestrudzenie wraca do tego pragnienia Bożego, określonego przez niego jako strumień ognia miłości. Stąd możemy mieć wrażenie, że przechodzimy wiele razy przez
te same miejsca, słyszymy te same wnioski.

Ostatecznie wniosek jest jeden: miłosierdzie Boże to dar dostępny dla każdego. Ale choć prawda ta może wydawać się tak elementarna, że niemal banalna, nie jest bynajmniej oczywista, na pewno nie dla wszystkich. Wchodząc w medytację autora, mamy szansę rozważyć wraz z nim i świętą Teresą to, co jest nam ofiarowywane dzień po dniu: miłość Boga czekającą jedynie na nasze otwarte serca.

Książka "Strumień ognia. Miłość w sercu naszego ubóstwa" - André Daigneault - oprawa miękka - Wydawnictwo Karmelitów Bosych. Książka posiada 150 stron i została wydana w 2015 r. Cena 22.09 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.