pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Status dziecka jako uczestnika postępowania nieprocesowego
Tytuł książki:

Status dziecka jako uczestnika postępowania nieprocesowego

Autor książki:

Joanna Bodio

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 508 s.
EAN: 9788381603690
ISBN: 978-83-8160-369-0
Data: 2019-03-22
117.96  129.00  11.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Przedmiotem książki jest status dziecka, zarówno małoletniego, jak i nasciturusa, jako uczestnika postępowania nieprocesowego (kodeksowego i pozakodeksowego).

Autorka szczegółowo omawia kwestie związane z uzyskaniem przez dziecko statusu uczestnika postępowania nieprocesowego, jego kwalifikacje podmiotowe: zdolność sądową, procesową i postulacyjną, interes prawny, legitymację procesową. Uwzględnia również praktykę stosowania prawa, wykorzystując orzecznictwo Sądu Najwyższego i sądów powszechnych, dokonuje analizy prawnoporównawczej z zagranicznymi systemami prawnymi, prezentuje także wnioski de lege ferenda.

W monografii przedstawiono różne formy udziału dziecka w postępowaniu nieprocesowym związane z jego uczestnictwem w charakterze wnioskodawcy i uczestnika postępowania nieprocesowego (w tym uczestnika z mocy prawa), jak też występowanie w roli świadka. Zakres rozważań obejmuje również zagadnienia związane z uprawnieniami i ciężarami procesowymi dotyczącymi dziecka w postępowaniu nieprocesowym oraz z utratą przez nie statusu uczestnika postępowania nieprocesowego.

Książka "Status dziecka jako uczestnika postępowania nieprocesowego" - Joanna Bodio - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 508 stron i została wydana w 2019 r. Cena 117.96 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Joanna Bodio - autor m.in.:
Produkty podobne:
Status prawny komornika sądowego. - okładka książki

Status prawny komornika sądowego. Wyzwania współczesności

Maria Jabłońska, Andrzej Marciniak (red.)