pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Stary, młodzi i morze. Od Antarktydy do Alaski. Wyprawa wokół obu...
książka:

Stary, młodzi i morze. Od Antarktydy do Alaski. Wyprawa wokół obu Ameryk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bezdroża
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 312 s.
Wymiar: 155x215 mm
EAN: 9788324665402
ISBN: 978-83-246-6540-2
Data: 2013-09-30
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Stary, młodzi i morze. Od Antarktydy do Alaski. Wyprawa wokół obu Ameryk - Marcin Jamkowski, Jacek Wacławski - opis książki:

"Stary", młodzi i morze to pełna przygód i humoru opowieść o grupie 20-latków, którzy na pokładzie jachtu Stary" opłynęli Amerykę Południową i przez Horn dotarli do Antarktydy - jako najmłodsi Polacy w historii. Kilka lat później jako najmłodsza ekipa na świecie i w rekordowym czasie przepłynęli legendarne Przejście Północno-Zachodnie - z Atlantyku na Pacyfik przez północną Kanadę. To jak żeglarski Everest i K2. Mało kto decyduje się na to przed czterdziestką, oni to zrobili, mając o połowę mniej lat.

Książka jest pochwałą odwagi i szaleństwa jednocześnie. Jest o potędze przyjaźni, pasji i upartego dążenia do celu. Przede wszystkim jednak to pean na cześć marzeń, bo (jak piszą autorzy i zarazem uczestnicy wydarzeń)wszystko zaczęło się od marzeń. Od postanowienia nastolatków, że w trakcie studiów wybudują jacht, a po otrzymaniu dyplomu popłyną w wielką podróż dookoła świata ".

Przekonajcie się, jaką drogę przebyli, aby urzeczywistnić swoje pragnienia!

Co znaczy podróżować Podróżować to przeżyć sztorm, gwałtowny żywioł, z którym prowadzi się nierówną walkę, albo wręcz przeciwnie - tkwić na środku nieruchomego oceanu i czekać na odrobinę wiatru. Podróżować to zobaczyć pierwszy raz w życiu górę lodową i zachwycić się jej pięknem i tajemniczością. Podróżować to poznawać świat, ludzi i spotkać, dzięki niezwykłym splotom zdarzeń na drugim krańcu globu, przyszłą żonę. Podróżować to jednak przede wszystkim spełniać swoje marzenia. Ekipa młodych żeglarzy serwuje Czytelnikom najprostszy przepis na zachowanie wiecznej młodości - radość, spontaniczność, trochę ryzyka, żelazna konsekwencja i upór oraz niezłomne przekonanie, że wszystko się uda. Wystarczy zrobić pierwszy krok, dać się ponieść wyobraźni, a potem... potem już samo pójdzie.

Piotr Chmieliński (podróżnik, członek The Explorers Club)


KSIĄŻKA Z FILMEM DVD

Film W Poszukiwaniu Legendy" w reżyserii Konstantego Kulika opowiada historię rejsu przez Przejście Północno-Zachodnie. Jest to emocjonująca i momentami wzruszająca opowieść o Arktyce, żyjących tam ludziach i przyrodzie, a także o wielkiej przygodzie i determinacji młodych ludzi. Film był pokazywany na wielu festiwalach na całym świecie. Na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Sportowych w Palermo zdobył dwie nagrody - za najlepszy film i najlepszą reżyserię.

O autorach:

Marcin Jamkowski Rocznik 1970. Z wykształcenia chemik, z zawodu reporter, z zamiłowania wspinacz i płetwonurek. Studiował chemię w Warszawie, a reżyserię, scenopisanie i produkcję filmową na Harvardzie i MIT. Członek The Explorers Club, elitarnej nowojorskiej organizacji zrzeszającej podróżników i odkrywców. Speaker na konferencji TED. Były redaktor naczelny polskiej edycji National Geographic ". Obecnie niezależny fotograf, filmowiec i dziennikarz specjalizujący się w tematach wyprawowych i popularnonaukowych. Pracuje między innymi dla National Geographic",Kontynentów", "Newsweeka",Focusa",Polityki" i Travelera ".

Jacek Wacławski Rocznik 1981. Lekarz, kapitan jachtowy, członek The Explorers Club. W latach 2002 - 2003 jako najmłodszy na świecie kapitan poprowadził roczną wyprawę żeglarską wokół przylądka Horn i do brzegów Antarktydy. W 2006 roku współprowadził wyprawę przez najtrudniejszą trasę żeglarską na świecie - Przejście Północno-Zachodnie, drogę z Grenlandii do Alaski. Laureat najbardziej prestiżowych nagród żeglarskich i eksploracyjnych w Polsce (dwukrotnie Żeglarz Roku, laureat Kolosa i Travelera). Jako trener prowadził szkolenia motywacyjne dla wielu firm. Dziś lekarz, pracuje w Klinice Kardiologii Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, zarażając pasją żeglarską kardiologów w całej Polsce.

Konstanty Kulik Rocznik 1979. Reżyser, żeglarz, podróżnik, szybownik i operator filmujący między innymi z bezzałogowych pojazdów latających. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Twórca audycji dla TVP, filmów dokumentalnych dla kanału Planete oraz teledysków. Autor filmu W poszukiwaniu legendy", opowiadającego o wyprawie Starego" przez Przejście Północno-Zachodnie. Dołączony do niniejszej książki film był prezentowany między innymi na festiwalach w Chinach, Grecji, Katarze, USA, Czechach, na Islandii i we Włoszech. Zdobył dwie główne nagrody - za najlepszą reżyserię i najlepszy film - na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Sportowych w Palermo.

Od kilku lat Konstanty pracuje z Marcinem Jamkowskim nad filmem dokumentalnym "Uratowane z Potopu", o wyprawie, która odszukała i wydobyła z dna Wisły 400-letnie królewskie zabytki Wazów zrabowane przez Szwedów w czasie Potopu. Za pomysł tego dokumentu autorzy otrzymali nagrodę dla najlepszego projektu podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego.


Patroni medialni:

Książka Stary, młodzi i morze. Od Antarktydy do Alaski. Wyprawa wokół obu Ameryk - oprawa miękka - Wydawnictwo Bezdroża.

Książka posiada 312 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Stary, młodzi i morze. Od Antarktydy do Alaski. Wyprawa wokół obu..."
Marcin Jamkowski, Jacek Wacławski - autor m.in.:
Uratowane z Potopu - okładka książki
Uratowane z Potopu Marcin Jamkowski, Hubert Kowalski;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Anioł Esmeralda - okładka książki
Anioł Esmeralda Don DeLillo
Zakazane imperium - okładka książki
Zakazane imperium Nelson Johnson