pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Anioł Esmeralda
Tytuł książki:

Anioł Esmeralda

Autor książki:

Don DeLillo

Dane szczegółowe:
Wydawca: Noir sur Blanc
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 145x235 mm
EAN: 9788373924284
ISBN: 978-83-7392-428-4
Data: 2013-10-10
20.88  29.00  8.12 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni
Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji spotkać się z fascynującą prozą Dona De Lillo, ten mocny, pełen wyrazu zbiór opowiadań może być doskonałym wprowadzeniem do twórczości jednego z najwybitniejszych żyjących pisarzy amerykańskich. Dla tych, którzy już go znają, będzie kolejnym źródłem niezapomnianych przeżyć.

Podobnie jak w większości jego powieści, także w opowiadaniach z tego zbioru tematem wiodącym jest życie w niebezpiecznych czasach. Ukazując różnorodność ludzkich doświadczeń we współczesnej Ameryce, pisarz skłania nas do zmierzenia się z majaczącymi gdzieś w tle demonami. Jego bohaterowie muszą stawić czoło czyhającym zewsząd zagrożeniom. Starają się zrozumieć otaczający ich świat, lecz często z tych prób rezygnują i wybierają dobrowolne wyobcowanie. Jedni żyją w nieustającym strachu przed siłami natury, przemocą lub aktami terroru. Inni ulegają głębokim, często nieuświadamianym na co dzień pragnieniom, co kieruje ich ku czynom nieetycznym i żenującym dla nich samych. Gdziekolwiek rozgrywa się akcja - czy w slumsach Nowego Jorku, czy na orbicie okołoziemskiej - De Lillo poddaje bezwzględnej analizie niepokojące sposoby splatania się ludzkich losów i obnaża nieprzyjemną prawdę, ukrytą za emocjonalnymi relacjami. Jego świat to bezczasowa teraźniejszość, widziana ostro i proroczo. Osadza w niej pobudzające wyobraźnię opowieści o żądzy i obsesji, stracie i wyrzutach sumienia, żalu i ekstazie. Jak napisał autor głośnych Korekt Jonathan Franzen, De Lillo wnika głębiej w tajemnicę naszej śmiertelności, niż ktokolwiek mógłby pomyśleć, że to w ogóle jest możliwe .

Książka "Anioł Esmeralda" - Don DeLillo - oprawa miękka - Wydawnictwo Noir sur Blanc. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2013 r. Cena 20.88 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Don DeLillo - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Szare uszko - okładka książki

Szare uszko

Mieczysław Piotrowski
Produkty podobne:
Brzezina i inne opowiadania - okładka książki

Brzezina i inne opowiadania

Jarosław Iwaszkiewicz