pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Stany nagłe. Położnictwo i ginekologia
Tytuł książki:

Stany nagłe. Położnictwo i ginekologia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Medical Tribune Polska
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 308 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788362597406
ISBN: 978-83-6259-740-6
Data: 2012-04-27
pozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Dermatozy ciężarnych
Dermatozy ciężarnych 81.71 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Położnictwo i ginekologia Tom 1-2.
Położnictwo i ginekologia Tom 1-2. PAKIET 267.24 zł pozycja dostępna!
"Stany nagłe w położnictwie i ginekologii. W żadnej chyba innej specjalizacji medycznej tak duża część aktywności zawodowej nie dotyczy właśnie stanów nagłych, a więc sytuacji wymagających podejmowania natychmiastowych decyzji, posiłkowania się ustalonymi algorytmami działań możliwych do zastosowania o każdej porze dnia i nocy.

Praca na Sali Porodowej to właściwie permanentne działanie w warunkach stanów nagłych. Wypadnięta pępowina, przedwcześnie oddzielające się łożysko czy po prostu objawy zagrożenia wewnątrzmacicznego wymagają podejmowania natychmiastowych działań medycznych. Kolejnym miejscem, w którym zmuszeni jesteśmy do podejmowania błyskawicznych decyzji diagnostyczno-terapeutycznych, jest Izba Przyjęć. W konsekwencji niewydolności opieki w poradniach rejonowych Izba Przyjęć stała się swoistą kompilacją poradni K i oddziału ratunkowego. Spośród pacjentek zgłaszających się na najczęściej mało uzasadnione zapisy kardiotokograficzne, uskarżających się na dolegliwości wynikające z zapalenia pochwy czy pobolewania w podbrzuszu, musimy wyłuskać te, które rzeczywiście wymagają opieki w trybie pilnym. Praca w Izbie Przyjęć stała się w ostatnich latach prawdziwym wyzwaniem. Na dziesięć pacjentek, często zniecierpliwionych, czasami agresywnych, które powinny zostać załatwione w rejonowej poradni ginekologicznej, trafia się jedna, rzeczywiście wymagająca pomocy w trybie pilnym.

Książkę, którą macie w rękach, napisali Ci, którzy w nocy biegną na izbę, wzywa się ich także do sali porodowej. Niektórzy są jeszcze w trakcie specjalizacji, są dokładnie tacy sami jak ogromna większość praktyków położników-ginekologów. Część rozdziałów jest szczególnie zwięzła, inne mają nieco większą objętość, wynika to z różnic stylu i sposobu przekazu. Ale na pewno każdy z nich jest efektem nie tylko przeglądu piśmiennictwa, ale też powstał w oparciu o własne doświadczenia, a co najważniejsze - przetestowano go w praktyce.

Już w trakcie realizacji tego projektu, pomimo że znalazło się w nim ponad 50 różnych rozdziałów, zauważyłem, że tematów, które powinny się w nim znaleźć, jest jeszcze dużo więcej. Na pewno drugie wydanie tego podręcznika będzie bogatsze o co najmniej kilkanaście kolejnych rozdziałów. Jeżeli mielibyście sugestie, jakie tematy Waszym zdaniem powinniśmy uwzględnić, bardzo proszę o przekazanie ich albo bezpośrednio do mnie, albo do redakcji." Z wyrazami szacunku Prof. CMKP dr hab. med Romuald Dębski

Książka "Stany nagłe. Położnictwo i ginekologia" - oprawa miękka - Wydawnictwo Medical Tribune Polska. Książka posiada 308 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Położnictwo. Ćwiczenia - okładka książki

Położnictwo. Ćwiczenia

Michał Troszyński
KTG - okładka książki

KTG

Susan M. Gauge, Christine Henderson