pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Standardy leczenia farmakologicznego niektórych zaburzeń psychicznych
książka:

Standardy leczenia farmakologicznego niektórych zaburzeń psychicznych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Via Medica
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788375998672
ISBN: 978-83-7599-867-2
Data: 2015-09-03
pozycja niedostępna

Standardy leczenia farmakologicznego niektórych zaburzeń psychicznych - Marek Jarema - opis książki:

Drugie wydanie Standardów leczenia farmakologicznego niektórych zaburzeń psychicznych to zbiór najważniejszych informacji dotyczących zasad prowadzenia leczenia farmakologicznego najczęściej występujących zaburzeń psychicznych. W porównaniu z poprzednią edycją (z 2011 r.) zaktualizowano zasady postępowania terapeutycznego na podstawie najnowszej wiedzy i doświadczenia zdobytego dzięki jej praktycznemu wykorzystaniu w codziennej praktyce klinicznej.

Publikacja, którą obecnie oddajemy w Państwa ręce, może stanowić podstawę podejmowania decyzji terapeutycznych w przypadku konieczności zastosowania leczenia farmakologicznego zaburzeń psychicznych. Jednakże nie może ona wyręczyć lekarza w całościowym myśleniu o chorym i jego potrzebach. Ze zrozumiałych względów Standardy nie mogą objąć wszystkich opcji leczenia i przewidzieć każdej z możliwych kombinacji schorzeń oraz czynników warunkujących postępowanie terapeutyczne. Ich celem jest przedstawienie zasad oraz wytycznych dotyczących przede wszystkim farmakologii, tak aby lekarz prowadzący, mógł zastosować optymalne z punktu widzenia najnowszej wiedzy, ale także z perspektywy pacjenta rozwiązania medyczne.

Należy podkreślić, że taka konstrukcja publikacji wpisuje się w obowiązującą obecnie tendencję do indywidualnego doboru terapii dla konkretnego pacjenta. Oznacza to, że przedstawiając określony algorytm, przede wszystkim wyboru właściwego leku psychotropowego, książka otwiera możliwości indywidualnego doboru leku w celu optymalizacji leczenia.

Niniejsze wydanie adresujemy zwłaszcza do osób profesjonalnie związanych z opieką nad pacjentami z zaburzeniami psychicznymi, lecz nie tylko do psychiatrów. Omówiono w nim głównie zasady leczenia farmakologicznego, jednak w przypadku schorzeń, w których oddziaływania pozafarmakologiczne odgrywają istotną rolę, odwołuje się także do innych metod leczenia. Mamy nadzieję, że okaże się pomocne także tym, których uwaga skupia się na innych niż farmakoterapia opcjach terapeutycznych stosowanych w przypadku zaburzeń psychicznych. Grupa odbiorców Standardów jest więc bardzo szeroka.

Książka „Standardy leczenia farmakologicznego niektórych zaburzeń psychicznych” - oprawa miękka - Wydawnictwo Via Medica.

Książka posiada 320 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Standardy leczenia farmakologicznego niektórych zaburzeń psychicznych"
Marek Jarema (red.) - autor m.in.:
Depresja w praktyce lekarza POZ - okładka książki
Depresja w praktyce lekarza POZ Marek Jarema (red.);
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Badanie neurologiczne - okładka książki
Badanie neurologiczne Geraint Fuller