pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Stałe miejsce prowadzenia działalności w VAT a podmiotowość prawnopodatkowa

Autor książki:

Anna Rutkowska-Brdulak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 147x208 mm
EAN: 9788381241892
ISBN: 978-83-8124-189-2
Data: 2018-01-24
151.70 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

W książce omówiono zagadnienie stałego miejsca prowadzenia działalności w podatku od wartości dodanej. Zaprezentowano wnikliwą analizę zarówno polskich, jak i unijnych regulacji w tym zakresie, a także stanowisko doktryny i orzecznictwo sądów krajowych oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Autorka odpowiada m.in. na następujące pytania:
- czym charakteryzuje się stałe miejsce prowadzenia działalności;
- jakie są konsekwencje rozliczania podatku od wartości dodanej, w przypadku gdy transakcja jest dokonywana za pośrednictwem stałego miejsca prowadzenia działalności;
- w jaki sposób rozliczać transgraniczne transakcje mające miejsce w ramach jednego podmiotu prawnego, tj. pomiędzy przedsiębiorstwem głównym a stałym miejscem prowadzenia działalności.

W opracowaniu przedstawiono m.in.:
- analizę zakresu znaczeniowego stałego miejsca prowadzenia działalności;
- międzynarodowe praktyki w obszarze rozliczania stałego miejsca prowadzenia działalności;
- rekomendacje dotyczące definiowania pojęcia stałego miejsca prowadzenia działalności;
- ryzyka związane z nieprawidłowym rozliczaniem transakcji, w których uczestniczy stałe miejsce prowadzenia działalności.

Publikacja jest przeznaczona dla doradców podatkowych, radców pranych i adwokatów zajmujących się tematyką prawa podatkowego. Będzie cennym źródłem wiedzy dla osób odpowiedzialnych za rozliczanie podatku od towarów i usług w globalnych przedsiębiorstwach. Zainteresuje również pracowników organów administracji skarbowej oraz organów kontroli skarbowej, a także sędziów sądów administracyjnych i przedstawicieli nauki.

Książka "Stałe miejsce prowadzenia działalności w VAT a podmiotowość prawnopodatkowa" - Anna Rutkowska-Brdulak - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2018 r. Cena 151.70 zł. Zapraszamy na zakupy!