pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Środki zaskarżenia w postępowaniu cywilnym. Komentarz do art. 367-42412...
książka:

Środki zaskarżenia w postępowaniu cywilnym. Komentarz do art. 367-42412 KPC

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2013
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 590 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788325557690
ISBN: 9788325557690
Data: 2013-11-25
Cena wydawcy: 149.00 złpozycja niedostępna

Środki zaskarżenia w postępowaniu cywilnym. Komentarz do art. 367-42412... - opis wydawcy:

Seria Komentarze & Linia orzecznicza to zbiór publikacji praktycznych - profesjonalnie, a jednocześnie w przystępny sposób - objaśniających stosowanie prawa materialnego i funkcjonowanie procedur sądowych.

Przygotowane przez praktyków komentarze z tej serii przekazują najważniejsze informacje związane z danym zagadnieniem prawnym, funkcjonowaniem danej instytucji prawnej czy przepisu, wyjaśniając ich zastosowanie w praktyce prawniczej.

Przede wszystkim jednak dostarczają wielu praktycznych wskazówek umożliwiających m.in. sporządzanie pisma procesowego, przygotowanie opinii prawnej, profesjonalne przygotowanie się do obrony klienta dzięki temu, że wzbogacane są o liczne przykłady, wskazówki Ważne dla praktyki oraz przegląd najnowszego orzecznictwa w prezentowanym zakresie, przyporządkowany zagadnieniom omawianym w każdym artykule.

Formuła komentarzowa pozwala na korzystanie z publikacji w codziennej praktyce oraz podczas zawodowych egzaminów prawniczych.

Seria ta szczególnie polecana jest dla: sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, referendarzy, komorników, aplikantów zawodów prawniczych, a także studentów kierunków prawniczych.

Komentarz prezentuje całościowo problematykę związaną z wnoszeniem i rozpoznaniem zwyczajnych i nadzwyczajnych środków zaskarżenia w postępowaniu cywilnym, koncentrując się na kwestiach praktycznych i analizie orzecznictwa.

W komentarzu szczegółowo omówiono: apelację, zażalenie, skargę kasacyjną, skargę na orzeczenie referendarza sądowego, wznowienie postępowania, skargę o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia.

Prezentowany komentarz, dzięki praktyce prawniczej Autorki i dokonanej analizie orzecznictwa w tym zakresie pozwoli na przygotowanie się do sporządzenia środka zaskarżenia w postępowaniu cywilnym. Istotną zaletą publikacji jest skoncentrowanie się na aspektach praktycznych, takich jak: dopuszczalność, podstawy środka zaskarżenia, legitymacja procesowa, termin, wymagania formalne, skutki wniesienia danego środka, które mają ułatwić jego skuteczne złożenie. Ogromne znaczenie praktyczne ma wybór orzecznictwa przyporządkowany zagadnieniom omawianym w każdym artykule. W komentarzu wyróżnione są istotne informacje z punktu widzenia praktyka, które zostały oznaczone jako Ważne dla praktyki. Formuła komentarzowa pozwala na korzystanie z publikacji w codziennej praktyce prawniczej oraz podczas zawodowych egzaminów prawniczych.

Prezentowana książka: radcom i adwokatom ułatwi skuteczne złożenie środków zaskarżenia dzięki praktycznym wskazówkom Autorki, aplikantom adwokackim i radcowskim zapewni fachowe przygotowanie się do sporządzenia pism procesowych, zawiera wyselekcjonowane orzecznictwo przyporządkowane do komentowanych zagadnień.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Agnieszka Góra-Błaszczykowska - autor m.in.:
Nowelizacja Kodeksu postępowania - okładka książki
Nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego Agnieszka Góra-Błaszczykowska (red.);
System Prawa Procesowego Cywilnego. - okładka książki
System Prawa Procesowego Cywilnego. Tom 10. Postępowanie... Tadeusz Ereciński, Agnieszka Góra-Błaszczykowska, Bartosz Karolczyk, Krzysztof Knoppek;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wtorek, 23 Kwietnia 2019 roku.