pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Sprawozdawczość budżetowa 2014. Sprawozdania budżetowe i sprawozdania z zakresu operacji finansowych

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 738 s.
Wymiar: 165x238 mm
EAN: 9788325564629
ISBN: 978-83-2556-462-9
Data: 2014-04-14
pozycja niedostępna

Opis książki:

Książka ta omawia obowiązujące w 2014 roku sprawozdania budżetowe, sprawozdania z zakresu operacji finansowych, sprawozdania w układzie zadaniowym.

4 grudnia 2013 r. weszła w życie obszerna nowelizacja rozporządzenia w sprawie sprawozdań jednostek sektora finansów publicznych w zakresie operacji finansowych (Dz. U. z 2013 r. poz. ) - wprowadzone zmiany mają zastosowanie po raz pierwszy za okresy sprawozdawcze, rozpoczynając od sprawozdań kwartalnych za czwarty kwartał 2013 roku. Zmieniono zasady sporządzania sprawozdań i ich druki. Wprowadzono obowiązek sporządzania przez jednostki organizacyjne JST rocznego sprawozdania uzupełniającego Rb-UZ. Rozszerzono zakres możliwości przekazywania sprawozdań w zakresie operacji finansowych wyłącznie w formie elektronicznej. Dla samorządowych jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych wprowadzono szczegółowe rozwiązanie w zakresie możliwości przekazywania sprawozdań wyłącznie w formie elektronicznej. Dla jednostek samorządu terytorialnego i odbiorców sprawozdań przekazywanych przez te podmioty wprowadzono nowe dodatkowe zasady sporządzania korekt.

Natomiast 24.1.2014 r. weszło w życie nowe rozporządzenie w sprawie sprawozdawczości budżetowej (Dz. U. poz. 119) - generalnie przepisy nowego rozporządzenia mają zastosowanie po raz pierwszy do sprawozdań sporządzanych za okresy sprawozdawcze w roku 2014. Rozporządzenie to skraca terminy i zwiększa częstotliwości przekazywania sprawozdań. Wprowadza nowe sprawozdanie Rb-28NWS z wykonania planu wydatków jednostki samorządu terytorialnego, które nie wygasły z upływem roku budżetowego, które będzie sporządzane tylko za I i II kwartał. Rezygnuje z formy papierowej niektórych sprawozdań. A co najważniejsze dokonuje szczegółowych zmian w zasadach sporządzania poszczególnych sprawozdań.

W książce są omówione wszystkie sprawozdania budżetowe i sprawozdania z operacji finansowych.

W publikacji wykorzystano dla poszczególnych sprawozdań następujące formy wyjaśnień: szczegółowe komentarze uwzględniające najnowsze zmiany w przepisach przyporządkowane do poszczególnych pozycji danego sprawozdania, wyjaśnienia jak wypełniać poszczególne wiersze i kolumny sprawozdań aktualne przykłady sporządzonych sprawozdań, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, terminarz sporządzania i przekazywania sprawozdań.

Prezentowana książka jest adresowana przede wszystkim do pracowników służb finansowych jednostek sektora finansów publicznych. Powinna stać się również przedmiotem zainteresowania studentów studiów prawniczych i administracyjnych.

Książka "Sprawozdawczość budżetowa 2014. Sprawozdania budżetowe i sprawozdania z zakresu operacji finansowych" - Aleksandra Bieniaszewska, Anna Borzęcka, Mieczysława Cellary, Krystyna Gąsiorek, Lucyna Kuśnierz - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck. Książka posiada 738 stron i została wydana w 2014 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]