pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Sprawozdanie finansowe za 2022 rok państwowych i samorządowych jednostek budżetowych samorządowych

Autor książki:

Wojciech Rup

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 252 s.
EAN: 9788378049548
ISBN: 978-83-7804-954-8
Data: 2022-11-25
251.35 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Praktyczny instruktaż sporządzenia bilansu, rachunku zysków i strat, zestawienia zmian w funduszu jednostki oraz informacji dodatkowej.

Autor - doświadczony praktyk:
*omawia procedury zamknięcia ksiąg rachunkowych - od czynności ewidencyjnych prowadzonych w ramach zamknięcia ksiąg rachunkowych (wraz ze schematami ewidencji) po inwentaryzację (zasady, przebieg, rozliczenie),
*szczegółowo charakteryzuje poszczególne części sprawozdania, wzbogacając komentarz podpowiedziami z praktyki, przykładami liczbowymi, schematami ewidencji,
*omawia sporządzanie sprawozdań finansowych łącznych dla sektora państwowego i jednostek samorządu terytorialnego oraz zasady sporządzania bilansu skonsolidowanego jednostki samorządu terytorialnego,
*wskazuje, jakie informacje należy podać w informacji dodatkowej, aby wypełnić nowy obowiązek.

Szczególną uwagę poświęcono aspektom praktycznym procedur księgowych obowiązujących przy sporządzaniu sprawozdań, więc różne zagadnienia związane z ewidencją i sprawozdawczością ilustrowane są przykładami liczbowymi i przykładami ewidencji na schematach teowych kont.

W publikacji omówiono również wpływ działań związanych ze zwalczaniem skutków pandemii COVID-19 na dane liczbowe prezentowane w sprawozdaniach finansowych oraz wskazano, jakie ujawnienia w sprawozdaniach finansowych w związku należy w związku z tym dokonać m.in. w zakresie wyceny i prezentacji należności budżetowych, informacji dodatkowej oraz analizie sprawozdań finansowych.

Autor omawia również szczególne regulacje mające wpływ na sporządzanie sprawozdań za 2022 rok związane z pomocą udzielaną uchodźcom z Ukrainy na podstawie ustawy z 12 marca 2022 r o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego kraju (Dz. U. poz. 583 ze zm.), jak również z wypłatą dodatków węglowych na podstawie ustawy z 5 sierpnia 2022 r o dodatku węglowym (Dz. U. poz. 1692).

Interpretację niektórych zagadnień wzmocniono odniesieniem do zasad sporządzania sprawozdań budżetowych. Pomocne jest również pokazanie różnic w prezentacji niektórych kategorii finansowych w sprawozdaniu finansowym i sprawozdaniach budżetowych.

Książka "Sprawozdanie finansowe za 2022 rok państwowych i samorządowych jednostek budżetowych samorządowych" - Wojciech Rup - oprawa miękka - Wydawnictwo Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr. Książka posiada 252 stron i została wydana w 2023 r. Cena 251.35 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]