pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Sprawozdania budżetowe jednostek państwowych 2015

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 408 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788325575069
ISBN: 978-83-2557-506-9
Data: 2015-07-02
pozycja niedostępna

Opis książki:

W dniu 1 kwietnia 2015 r. weszła w życie obszerna nowelizacja rozporządzenia w sprawie sprawozdawczości budżetowej.

W jej wyniku:
(informacja ważna dla urzędów skarbowych) zmieniono wzór i nazwę sprawozdania Rb-24 - sprawozdanie o stanie środków na rachunkach bieżących urzędów skarbowych do gromadzenia dochodów budżetowych. Ponadto zwolniono naczelników urzędów skarbowych jako organów podatkowych z obowiązku sporządzania i składania sprawozdań RB-27 (zmieniono wzór tego sprawozdania), w zakresie podatków i opłat stanowiących dochody budżetów JST i udziałów JST w dochodach budżetu państwa.

zmieniono sposób przekazywania sprawozdań Rb-35 oraz Rb-40. Dotychczas były one przekazywane przez e PUP, a teraz będę przekazywane poprzez system TREZOR.

zmieniono zasady wysyłania sprawozdań na elektroniczną skrzynkę podawczą
dokonano znaczących zmian w zakresie zasad sporządzania sprawozdań RB-FUS oraz RB-FER (wprowadzono również nowe wzory tych sprawozdań).

zmieniono zasady sporządzania sprawozdań przez PFRON oraz Fundusz Zasobów Agencyjnych.

Znacząco zmieniono terminy przekazywania poszczególnych sprawozdań.

zmiany dotyczą także danych wykazywanych w sprawozdaniach budżetowych w zakresie budżetu środków europejskich. W instrukcji sporządzania sprawozdań budżetowych w zakresie budżetu środków europejskich, zmieniono opis kolumny "Dochody wykonane". Po nowelizacji w sprawozdaniu Rb-27UE z wykonania planu dochodów budżetu środków europejskich w kolumnie "Dochody wykonane" wykazuje się środki otrzymane na odpowiednie rachunki programowe i przekazane po ich przewalutowaniu na rachunek dysponenta części 87 "Dochody budżetu środków europejskich". Zmienione zostały dane uzupełniające do sprawozdania Rb-28UE (I) (wprowadzono nowe sprawozdanie Rb-28UE). Mianowicie dodano kolumnę nr 9 "Nadpłacone zwroty wydatków zwrócone przez Ministra Finansów w bieżącym roku i dotyczące zwrotów z lat ubiegłych" i wprowadzono odnośnik do tej kolumny, zgodnie z którym w kolumnie tej prezentuje się zwrócone przez ministra finansów w bieżącym roku środki na podstawie skierowanego do niego wniosku.

Zasady sporządzania sprawozdań jednostek państwowych po nowelizacji wyjaśniamy w książce "Sprawozdawczość budżetowa w jednostkach państwowych".

W naszej książce znajdą Państwo:
opis zmian w sprawozdawczości, które weszły w życie 1.4.2015 r.

najnowsze interpretacje Ministerstwa Finansów w zakresie sprawozdawczości budżetowej
rozbudowane kalendarium sporządzania wszystkich sprawozdań budżetowych w podziale na poszczególne miesiące - uwzględniające nowelizację z 1.4.2015 r.

wyjaśnienia jak wypełniać poszczególne wiersze i kolumny sprawozdań
aktualne przykłady sporządzonych sprawozdań
powiązania z ewidencją księgową i klasyfikacją budżetową (dnia 1.1.2015 r. weszła w życie nowelizacja klasyfikacji budżetowej),
22 wypełnionych formularzy sprawozdań wraz z komentarzem
Ponad 100 odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Książka "Sprawozdania budżetowe jednostek państwowych 2015" - Anna Borzęcka, Krystyna Gąsiorek, Mieczysława Cellary, Maurycy Michalski - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck. Książka posiada 408 stron i została wydana w 2015 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]