pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Sprawa Lecha Wałęsy
Książki »
Tytuł książki:

Sprawa Lecha Wałęsy

Autor książki:

Sławomir Cenckiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 374 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788375062427
ISBN: 978-83-7506-242-7
Data: 2008-11-14
22.00  29.90  7.9 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Sprawa Lecha Wałęsy - opis książki:

Sprawa Lecha Wałęsy powstała w oparciu o książkę SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii (Wydawnictwo IPN, Gdańsk-Warszawa-Kraków 2008) Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka, w której autorzy podjęli próbę udokumentowania tezy, że Lech Wałęsa, legendarny przywódca "Solidarności", pierwszy prezydent III RP, po wydarzeniach grudniowych 1970 został na kilka lat tajnym współpracownikiem Służb Bezpieczeństwa.
Praca historyków IPN-u podzieliła opinię społeczną. Jedni dowodzili, że nie można ze względu na dobro Polski podważać międzynarodowego autorytetu ikony "Solidarności", drudzy, że historyczna rola Wałęsy nie może być wytłumaczeniem dla swoistego "immunitetu historycznego", który otacza jego osobę.
Sławomir Cenckiewicz, zdając sobie sprawę z obszerności pracy SB a Lech Wałęsa i jej naukowego charakteru, zdecydował się opublikować książkę, bardziej przystępną dla tzw. zwykłego czytelnika. Autor zrezygnował w niej z rozbudowanych przypisów oraz licznych aneksów źródłowych. Poprawił i uprościł język narracji historycznej. W większym stopniu skorzystał z relacji świadków historii. Całość uzupełnił obszernym biogramem Wałęsy oraz sporą liczbą fotografii i fotokopii dokumentów. Novum tej pracy stanowi także rozdział zatytułowany Bitwa ’08 przedstawiający obszernie medialną batalię, jaka rozgorzała w związku z publikacją książki SB a Lech Wałęsa.

Książka "Sprawa Lecha Wałęsy" - Sławomir Cenckiewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 374 stron i została wydana w 2008 r. Cena 22.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]