pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Sposoby organizacji czasowej w operze Victora Ullmanna Der Kaiser von Atlantis

Autor książki:

Joanna Gaul

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 168 s.
Wymiar: 160x225 mm
EAN: 9788362942466
ISBN: 978-83-6294-246-6
Data: 2015-05-05
27.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Przedmiotem badań w niniejszej pracy jest skomponowana do libretta Petra Kiena opera Victora Ullmanna Cesarz Atlantydy albo odmowa Śmierci, a ściślej rzecz ujmując: sposoby organizacji czasowej istniejące w owym, poddawanym oglądowi analitycznego, dziele, ich znaczenie oraz desygnaty w strukturze literackiej (librecie i didaskaliach) i muzycznej.

Nieobecność w polskiej literaturze naukowej poważniejszych publikacji na temat Cesarza Atlantydy stanowi (nie licząc kwestii osobistych, m.in. fascynacji twórczością Ullmanna) pośrednią przyczynę podjęcia przez autorkę badań nad tym właśnie dziełem. W obcojęzycznym piśmiennictwie naukowym opera Ullmanna niejednokrotnie była przedmiotem analiz (m.in. w pracach Ingo Schultza, uznawanego za naczelnego badacza twórczości Victora Ullmanna), jednakże autorka nie odnotowała podejścia analogicznego do przyjętego w swej pracy, stąd przyjmuje, że poruszane przez nią kwestie stanowią niejako novum.

Ze wstępu

Książka "Sposoby organizacji czasowej w operze Victora Ullmanna Der Kaiser von Atlantis" - Joanna Gaul - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 168 stron i została wydana w 2014 r. Cena 27.93 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.