pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Sporządzenie środków zaskarżenia w sprawach podatkowych. Komentarz...
książka:

Sporządzenie środków zaskarżenia w sprawach podatkowych. Komentarz praktyczny z orzecznictwem. Wzory

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2014
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 470 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788325564063
ISBN: 978-83-2556-406-3
Data: 2014-06-02
168.93  169.00  0.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Sporządzenie środków zaskarżenia w sprawach podatkowych. Komentarz praktyczny z orzecznictwem. Wzory - Rafał Bucholski, Przemysław Krawczyk, Dariusz Zalewski - opis książki:

Niniejsza publikacja w sposób systemowy i całościowy prezentuje poszczególne etapy sporządzenia, wniesienia i popierania skargi do WSA oraz formułowania wniosków w dalszym toku postępowania sądowoadministracyjnego, w tym również na rozprawie przed WSA. W szczególności zaś zwrócono uwagę na specyfikę spraw podatkowych. Głównym celem prezentowanej pozycji jest przedstawienie praktycznej wiedzy na temat procedur i uregulowań prawnych związanych z zaskarżeniem decyzji administracyjnych oraz przybliżenie aktualnej linii orzeczniczej i praktyk sądowych.

Publikacja została podzielona na trzy części.

CZĘŚĆ I. PRAKTYCZNY KOMENTARZ Z PRZEGLĄDEM ORZECZNICTWA, zwiera rozdziały dotyczące środków zaskarżenia: w kontroli podatkowej (tj. środki sprzeciwu wobec czynności kontrolnych oraz zastrzeżenia i wyjaśnienia do protokołu kontroli); w postępowaniu podatkowym (m.in. odwołanie, wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy, zażalenie, sprzeciw prokuratora, wniosek o przywrócenie terminu, o wznowienie postępowania, o stwierdzenie nieważności decyzji, o zmianę lub uchylenie decyzji ostatecznej oraz o stwierdzenie wygaśnięcia decyzji); w postępowaniu sądowoadministracyjnym w sprawach podatkowych (w tym skarga do WSA, skarga kasacyjna, zażalenie, odwołanie od zarządzeń przewodniczącego składu w sprawie sprostowania lub uzupełnienia protokołu, sprzeciw od zarządzeń i postanowień referendarza, a także skarga o wznowienie postępowania, skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia oraz unieważnienie prawomocnego orzeczenia sądu administracyjnego).

CZEŚĆ II. WZORY PISM zawiera przykładowe wzory związane z tematyką publikacji m.in.: wniosek o stwierdzenie nieważności decyzji; stwierdzenie wygaśnięcia decyzji; wniosek o uchylenie decyzji ostatecznej; skarga do wojewódzkiego sądu administracyjnego; skarga o wznowienie postępowania.

CZĘŚĆ III. KAZUSY to 3 przykładowe zadania/stany faktyczne wraz z rozwiązaniami dotyczące tematyki środków zaskarżenia w sprawach podatkowych. Odpowiadają one modelowi zadań występujących na egzaminach prawniczych (adwokackim, radcowskim itd.).

Przedstawiając procedurę w sposób całościowy - od momentu wniesienia skargi aż do wydania wyroku przez sąd, autorzy zwrócili szczególną uwagę na te nieprawidłowe działania organów, których wskazanie w zarzutach skargi będzie skutkowało eliminacją wadliwych rozstrzygnięć. Omawiają także kwestie prawidłowego stawiania zarzutów skargi na wadliwie wydane przez organ rozstrzygnięcie, których skuteczne podniesienie powoduje uwzględnienie skargi prze WSA.

Publikacja przeznaczona jest dla szerokiego kręgu odbiorców. Będzie ona przydatna przede wszystkim praktykom - sędziom, doradcom podatkowym, adwokatom, radcom prawnym, oraz aplikantom zawodów prawniczych.

Książka „Sporządzenie środków zaskarżenia w sprawach podatkowych. Komentarz praktyczny z orzecznictwem. Wzory” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo C H Beck.

Książka posiada 470 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Sporządzenie środków zaskarżenia w sprawach podatkowych. Komentarz..."
Rafał Bucholski, Przemysław Krawczyk, Dariusz Zalewski (red.) - autor m.in.:
Kontrola podatkowa działalności - okładka książki
Kontrola podatkowa działalności gospodarczej Marek Krawczak, Dariusz Zalewski;
Ustawa o kontroli skarbowej. Komentarz - okładka książki
Ustawa o kontroli skarbowej. Komentarz praktyczny Dariusz Zalewski, Andrzej Melezini;
Produkty podobne: