pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Społeczeństwo zerowych kosztów krańcowych. Internet przedmiotów. Ekonomia...
Tytuł książki:

Społeczeństwo zerowych kosztów krańcowych. Internet przedmiotów. Ekonomia współdzielenia. Zmierzch kapitalizmu

Autor książki:

Jeremy Rifkin

Dane szczegółowe:
Wydawca: Emka
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 392 s.
Wymiar: 155x235 mm
EAN: 9788364437960
ISBN: 978-83-6443-796-0
Data: 2016-02-29
39.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Społeczeństwo zerowych kosztów krańcowych. Internet przedmiotów. Ekonomia współdzielenia. Zmierzch kapitalizmu - Jeremy Rifkin - opis książki:

W Społeczeństwie zerowych kosztów krańcowych Jeremy Rifkin stawia tezę, że kapitalizm powoli schodzi ze światowej sceny. Rodzący się Internet przedmiotów dał początek nowemu systemowi ekonomicznemu - wspólnocie współpracy - który zmienia nasz sposób życia.

Autor wyjaśnia, jak Internet komunikacyjny, energetyczny i logistyczny łączą się, by stworzyć globalny system, wiążący wszystko i wszystkich poprzez Internet przedmiotów. Ta bezprzewodowa, inteligentna infrastruktura XXI zwiększa wydajność oraz ogranicza koszty krańcowe produkcji i dystrybucji dodatkowych dó i usług praktycznie do zera, czyniąc je właściwie - jeśli nie uwzględnimy kosztów stałych - bezpłatnymi. W rezultacie zaczynają wysychać źródła dochodów firm, tracą znaczenie prawa własności, a konwencjonalne pojęcie ekonomicznego niedoboru ustępuje miejsca możliwości dostatku w miarę tego, jak całe obszary gospodarki wciągane są w sieć zerowych kosztów krańcowych. Potencjalny problem to zapewnienie bezpieczeństwa danych w przejrzystym, otwartym i globalnie połączonym świecie.

Spadek kosztów krańcowych prowadzi do gospodarki hybrydowej - częściowo jest to rynek kapitalistyczny, a częściowo wspólnota współpracy - o daleko sięgających implikacjach dla społeczeństwa. Rifkin opisuje, jak setki milionów ludzi już dzisiaj przenoszą część swego życia gospodarczego do globalnej wspólnoty współpracy. Prosumenci tworzą i rozpowszechniają własne informacje, rozrywkę, zieloną energię i produkty wykonane za pomocą drukarek 3D przy niemal zerowych kosztach krańcowych. Studenci zapisują się na darmowe masowe kursy online (MOCC). Społecznościowi przedsiębiorcy pomijają bankowy establishment i używają crowdfundingu, by sfinansować etyczne przedsięwzięcia biznesowe, a także tworzyć alternatywne waluty w młodej gospodarce opartej na dzieleniu się. W tym nowym świecie kapitał społeczny jest równie ważny jak kapitał finansowy, dostęp staje się istotniejszy od własności, zrównoważenie wypiera konsumeryzm, a "wartość wymienialna" na rynkach kapitalistycznych coraz częściej zastępowana jest przez "wartość do podziału" wspólnoty współpracy.

Według Rifkina kapitalizm pozostanie z nami w dającej się przewidzieć przyszłości, ale jego znaczenie zmniejszy się - przede wszystkim będzie on agregatorem usług i rozwiązań sieciowych, co pozwoli mu odgrywać rolę wpływowego, niszowego gracza nadchodzącej ery. Jednak w połowie XXI stulecia nie będzie już rządził gospodarką. Wkraczamy, mówi Rifkin, w świat ponad rynkami, gdzie uczymy się, jak żyć razem w coraz bardziej współzależnej, globalnej wspólnocie współpracy.

Książka „Społeczeństwo zerowych kosztów krańcowych. Internet przedmiotów. Ekonomia współdzielenia. Zmierzch kapitalizmu” - oprawa twarda - Wydawnictwo Emka. Książka posiada 392 stron i została wydana w 2016 r. Cena 39.51 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Społeczeństwo zerowych kosztów krańcowych. Internet przedmiotów. Ekonomia..."
Jeremy Rifkin - autor m.in.:
Entropia. Nowy światopogląd - okładka książki
Entropia. Nowy światopogląd Jeremy Rifkin, Ted Howard;
Produkty podobne:
Ekonomia uczestnicząca - okładka książki
Ekonomia uczestnicząca Michael Albert
Kapitał w XXI wieku - okładka książki
Kapitał w XXI wieku Thomas Piketty
Ekonomia społeczna i przedsiębiorczość - okładka książki
Ekonomia społeczna i przedsiębiorczość Marta Czyżewska, Janina Pach, Krzysztof Sala
Społeczno-ekonomiczne determinanty - okładka książki
Społeczno-ekonomiczne determinanty konsumpcji... Urszula Łangowska-Szczęśniak, Agnieszka Bobrowska (red.)