pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Sploty: Przepływy, architek(s)tury, hybrydy
książka:

Sploty: Przepływy, architek(s)tury, hybrydy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ignatianum
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 558 s.
Wymiar: 160x238 mm
EAN: 9788327717139
ISBN: 978-83-2771-713-9
Data: 2019-07-03
67.73  69.36  1.63 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Sploty: Przepływy, architek(s)tury, hybrydy - Bogusława Bodzioch-Bryła - opis książki:

Jak przekonująco dowodzi autorka, e-poezja zajmuje się kwestiami, którymi zawsze zaabsorbowani byli poeci. Są to zagadnienia dotyczące podmiotu, tożsamości, także (...) narodowej czy etnicznej, Obcego i Innego, zagubienia, lęku, miłości, traumy, a nawet kwestii metafizycznych, sfery sacrum, Boga (...).
Są to obserwacje istotne dla badaczy i badaczek polskiej e-literatury, którzy do tej pory skupiali się głównie na aspekcie (multi)medialnym i technologicznym, ewentualnie genologicznym, nieco pobieżnie traktując jej tematykę. Zaskakujące jest, na przykład, jak wiele z utworów polskiej e-poezji odnosi się do kwestii religijnych czy metafizycznych. Bogusława Bodzioch-Bryła wybiera do analizy teksty ważne i dokonuje trafnych, świetnych interpretacji (...). Jak zauważa, gra z sacrum stanowi jedną z głównych strategii artystycznych poetów nowomedialnych i często ma to charakter krytyczny, subwersywny czy prześmiewczy. (...) Bardzo ciekawym wątkiem jest też zwrócenie uwagi na motywy folkloru, twórczo ożywiane przez e-poetów, czy na lokalne różnice w statusie literatury (druku) i e-literatury.
W takich odkryciach, moim zdaniem, kryje się szczególny walor studium Bogusławy Bodzioch-Bryły. Dokonany przez nią szeroki przegląd tematyki i podjęcie prób interpretacji całej gamy różnorodnych formalnie utworów e-poetyckich jest ważnym rozpoznaniem, którego do tej pory brakowało dr hab. Katarzyna Bazarnik (Uniwersytet Jagielloński).

Książka „Sploty: Przepływy, architek(s)tury, hybrydy” - oprawa twarda - Wydawnictwo Ignatianum.

Książka posiada 558 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Sploty: Przepływy, architek(s)tury, hybrydy"
Produkty podobne: