pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Spektroskopia oscylacyjna. Od teorii do praktyki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 165x232 mm
EAN: 9788301188269
ISBN: 978-83-0118-826-9
Data: 2016-10-10
70.59  79.00  8.41 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Spektroskopia oscylacyjna. Od teorii do praktyki - opis książki:

Kompendium wiedzy na temat spektroskopii IR i ramanowskiej!
Spektroskopia oscylacyjna jest jedną z podstawowych technik badawczych w szeroki sposób stosowaną w badaniach fizyko-chemicznych, materiałowych, przyrodniczych, medycznych czy farmakologicznych.

Książka zawiera opis technik spektroskopii absorpcyjnej w podczerwieni (FTIR) i spektroskopii rozproszenia ramanowskiego. Podręcznik jest uzupełniony obszernym zestawem doświadczeń wykorzystujących powszechnie dostępną, jak i nowoczesną aparaturę badawczą. Po przedstawieniu praw fizycznych charakteryzujących daną technikę spektroskopii oscylacyjnej i omówieniu preparatyki próbek i aparatury zebrano zestaw ćwiczeń laboratoryjnych, które mogą być stosowane w trakcie zajęć z zakresu spektroskopii optycznej, chemii fizycznej czy paneli specjalizacyjnych w dziedzinie chemii medycznej, materiałoznawstwa i analityki w szerokim pojęciu. Każde ćwiczenie jest poprzedzone opisem podstaw i wiedzy wymaganej do zrozumienia omawianego problemu badawczego. Obrazują one przykłady zastosowania danej techniki a jednocześnie przedstawiają szczegółowy sposób rozwiązania danego problemu badawczego, co może być przydatne dla wprowadzenia danego zastosowania do laboratorium naukowego, przemysłowego czy kontroli jakości.

Autorami książki są specjaliści z zakresu spektroskopii absorpcyjnej w zakresie podczerwieni oraz spektroskopii ramanowskiej, od lat wprowadzających nowe kursy jak i ćwiczenia laboratoryjne dla szerokiego panelu oferty dydaktycznej, w tym w języku angielskim, jak i prowadzących badania naukowe z zastosowaniem spektroskopii oscylacyjnej.

Podręcznik jest przeznaczony dla studentów chemii, ochrony środowiska, biofizyki, uniwersytetów medycznych i przyrodniczych. Może też być przydatny pracownikom laboratoriów analitycznych.

Książka „Spektroskopia oscylacyjna. Od teorii do praktyki” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN.

Książka posiada 300 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Spektroskopia oscylacyjna. Od teorii do praktyki"
Produkty podobne:
Spektroskopowe metody identyfikacji - okładka książki
Spektroskopowe metody identyfikacji związków organicznych Robert M. Silverstein, Francis X. Webster, David J. Kiemle
Symulacje komputerowe w fizyce - okładka książki
Symulacje komputerowe w fizyce i chemii Stanisław Romanowski, Dorota Światła-Wójcik