pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Speculum Saxonum Ius municipale. Skorowidz terminów prawniczych
książka:

Speculum Saxonum Ius municipale. Skorowidz terminów prawniczych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia Akademicka
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 156 s.
EAN: 9788381380492
ISBN: 978-83-8138-049-2
Data: 2019-03-26
16.79  22.00  5.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Speculum Saxonum Ius municipale. Skorowidz terminów prawniczych - opis książki:

Prezentowane wydawnictwo stanowi uwieńczenie trwających blisko dekadę prac edytorskich obejmujących publikację dorobku Pawła Szczerbica (1552-1609) z zakresu prawa miejskiego. W ramach projektu ukazało się Ius municipale: to jest prawo miejskie majdeburskie, nowo z łacińskiego i z niemieckiego na polski język z pilnością i wiernie przełożone (Lwów 1581) oraz Speculum Saxonum, albo prawo saskie i majdeburskie, porządkiem obiecadła z łacińskich i niemieckich egzemplarzów zebrane. A na polski język z pilnością i wiernie przełożone (Lwów 1581), które opracowane zostały zgodnie z zasadami edytorskimi właściwymi dla zabytków prawnych. W obu powyższych książkach zamieszczone zostały skorowidze osobowy i miejscowy, a ponadto w Ius municipale skorowidz rzeczowy. Natomiast swego rodzaju surogatem skorowidza rzeczowego jest zawarty w Speculum Saxonum spis haseł, które zostały opracowane przez samego Pawła Szczerbica. Jest ich łącznie 212.

Z uwagi na bardzo dużą liczbę pojęć znajdujących się w Speculum Saxonum podjęta została decyzja o przygotowaniu odrębnego wydawnictwa książkowego zawierającego wyłącznie skorowidz terminów prawniczych. Stanowiło to zarazem okazję do poszerzenia skorowidza rzeczowego opublikowanego w Ius municipale oraz skorygowania znajdujących się tam błędów. Tym samym niniejsze wydawnictwo obejmuje oba pomniki prawa, to jest Speculum Saxonum i Ius municipale.

Książka „Speculum Saxonum Ius municipale. Skorowidz terminów prawniczych” - oprawa twarda - Wydawnictwo Księgarnia Akademicka.

Książka posiada 156 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Speculum Saxonum Ius municipale. Skorowidz terminów prawniczych"
Produkty podobne: