pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
SPD. Socjaldemokratyczna Partia Niemiec w zachodnich strefach okupacyjnych....
Księgarnia »
Książki »
książka:

SPD. Socjaldemokratyczna Partia Niemiec w zachodnich strefach okupacyjnych. Modelowy przykład odbudowy organizacyjnej i programowej partii masowej wielkiego typu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Oprawa: miękka
Ilość stron: 454 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788374413596
ISBN: 978-83-7441-359-6
Data: 2007-07-18
35.75  41.60  5.85 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

SPD. Socjaldemokratyczna Partia Niemiec w zachodnich strefach okupacyjnych. Modelowy przykład odbudowy organizacyjnej i programowej partii masowej wielkiego typu - Marian Grzęda-Kempiński - opis książki:

Niniejsza publikacja traktuje o procesie odbudowy SPD w zachodnich strefach okupacyjnych i Berlinie. Odbudowa ta nastąpiła w bardzo trudnych warunkach panujących w Niemczech po totalnej klęsce podczas II wojny światowej, tj. okupacji alianckiej, rozpadzie życia politycznego i publicznego. Partia odbudowywała się jednocześnie pod względem organizacyjnym, członkowskim, programowym w trwającym sporze ideologicznym. Praca jest także przyczynkiem do toczącej się dyskusji o kryterium rozumienia współczesnej partii, głównie przewadze elementów organizacyjnych i dążeniu do władzy nad innymi. Autor wskazuje, na podstawie prześledzenia odbudowy SPD, że jest ona partią harmonijną z właściwie funkcjonującą całościową strukturą, dla której dążenie do władzy stanowi wyższy cel. W publikacji wykorzystano unikalne źródła, w niektórych przypadkach do dzisiaj niedostępne.

Książka „SPD. Socjaldemokratyczna Partia Niemiec w zachodnich strefach okupacyjnych. Modelowy przykład odbudowy organizacyjnej i programowej partii masowej wielkiego typu” - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek.

Książka posiada 454 stron i została wydana w 0000 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "SPD. Socjaldemokratyczna Partia Niemiec w zachodnich strefach okupacyjnych...."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Wybory w Niemczech w 2017 r. z - okładka książki
Wybory w Niemczech w 2017 r. z perspektywy politologicznej Aleksandra Kruk, Helena Wyligała (red.)
Spory wokół nowej trzeciej drogi - okładka książki
Spory wokół nowej trzeciej drogi Tadeusz Kowalik (red.)
Europeizacja partii politycznych - okładka książki
Europeizacja partii politycznych i grup interesu... Agnieszka K. Cianciara, Adam Burakowski, Paweł Olszewski, Jakub Wódka