pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Sokół spartański

Autor książki:

Conn Iggulden

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 528 s.
Wymiar: 132x202 mm
EAN: 9788380625037
ISBN: 978-83-8062-503-7
Data: 2020-06-16
31.38 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Czasami bitwę rozstrzyga jeden cios.

W starożytnym świecie jedna armia budziła największy respekt wśród wrogów. Oto jej historia.

Rok 401 p.n.e. Król perski Artakserkses rządzi imperium rozpościerającym się od Morza Egejskiego po północne Indie. Jego władza jest absolutna.

Kiedy Cyrus Młodszy, brat wielkiego króla, chce sięgnąć po koronę, u jego boku stają elitarne oddziały Spartan, których dziadowie i ojcowie polegli pod Termopilami i ginęli w wojnach peloponeskich.

Jednak bitwę można wygrać - lub przegrać - jednym ciosem. Książę Cyrus przegrywa. A kiedy opada kurz, grupa Spartan zostaje zdana na własny los w sercu wrogiego imperium. Daleko od domu, otoczeni przez nieprzyjaciół, powierzają swój los młodemu żołnierzowi, Ksenofontowi, uczniowi Sokratesa. Ich długa droga do domu przejdzie do historii jako "marsz dziesięciu tysięcy".

Pisarstwo Conna Igguldena sprawia, że postaci z odległej przeszłości ożywają i stają się nam bliskie, a ich losy angażują nas tak, jakby rozgrywały się współcześnie, na naszych oczach. Sokół spartański to jedna z najlepszych historycznych epopei przygodowych, doskonale opisuje okrucieństwo dawnych czasów, bohaterstwo i dziką żądzę krwi.

Iggulden stanowi klasę dla samego siebie, jeśli chodzi o epicką powieść historyczną. - "Daily Mirror"

Książka "Sokół spartański" - Conn Iggulden - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 528 stron i została wydana w 2020 r. Cena 31.38 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.