pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Socjologia pary. Praktyki intymne w związkach nieheteroseksualnych
Tytuł książki:

Socjologia pary. Praktyki intymne w związkach nieheteroseksualnych

Autor książki:

Agata Stasińska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nomos
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 376 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788376884943
ISBN: 978-83-7688-494-3
Data: 2018-06-06
42.04  49.00  6.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Socjologia pary. Praktyki intymne w związkach nieheteroseksualnych - Agata Stasińska - opis książki:

Społeczności osób nieheteroseksualnych w Polsce są dyskryminowane, zarówno prawnie, jak i społecznie, co wpływa w znaczącym stopniu na ich życie codzienne i rodzinne, manifestuje się również w ich życiu intymnym. Jak jednak osoby nieheteroseksualne ˝żyjące we współczesnej Polsce rozumieją i praktykują życie intymne? Jaki związek ma z nim ich seksualność? Jak na życie intymne osób nieheteroseksualnych wpływają współczesne przemiany tego obszaru? Czy kontekst społeczno-kulturowy współczesnej Polski ma znaczenie dla tego, jak budują swoje relacje intymne? Na te i inne pytania odpowiada autorka książki, odwołując się do teorii i badań z nurtu socjologii: intymności, seksualności i codzienności oraz posiłkując się perspektywą badawczą zainspirowaną studiami gender i queer.

"Książka dr Agaty Stasińskiej jest pracą wyjątkowa. Powstała na podstawie szeroko zakrojonych, przeprowadzonych różnymi metodami, kilkuletnich badań. W polskiej literaturze nie ma, a w światowej jest bardzo mało, publikacji tak kompleksowo analizujących związki nieheteroseksualne. Należy podkreślić, że recenzowana praca jest pionierska i wa˝na poznawczo. Autorka z dużą erudycją i swobodą porusza się wśród licznych opracowań teoretycznych, jak również badań empirycznych. Nie mam wątpliwości, że wnosi wiele do gender studies i polskiej socjologii, pewna jestem także, że znajdzie wielu czytelników i czytelniczek".

Z recenzji prof. zw. dr hab. Małgorzaty Fuszary

Książka „Socjologia pary. Praktyki intymne w związkach nieheteroseksualnych” - oprawa miękka - Wydawnictwo Nomos. Książka posiada 376 stron i została wydana w 2018 r. Cena 42.04 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Socjologia pary. Praktyki intymne w związkach nieheteroseksualnych"
Produkty podobne:
Między rutyną a refleksyjnością. - okładka książki
Między rutyną a refleksyjnością. Praktyki kulturowe... Tomasz Maślanka, Konstanty Strzyczkowski
Przestrzenie krajobrazu kulturowego - okładka książki
Przestrzenie krajobrazu kulturowego wsi Alicja Szerląg, Krystyna Dziubacka (red.)