pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Różnym głosem. Rodziny z wyboru w Polsce
Tytuł książki:

Różnym głosem. Rodziny z wyboru w Polsce

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 378 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301191719
ISBN: 978-83-0119-171-9
Data: 2017-02-09
44.36  49.00  4.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Różnym głosem. Rodziny z wyboru w Polsce to unikalna na gruncie polskim publikacja oparta na wywiadach grupowych z ponad 150 osobami żyjącymi w związkach jednopłciowych oraz z ich rodzinami. Stworzony w ten sposób wielogłos przedstawia refleksje na temat rodzin z wyboru z perspektywy siedmiu różnych grup te rodziny współtworzących:
matek biologicznych i społecznych, żyjących w związkach jednopłciowych, nieheteroseksualnych ojców, dzieci osób homoseksualnych, zarówno w wieku szkolnym, nastoletnim, jak i dorosłym, rodzin pochodzenia - rodziców oraz rodzeństwa osób żyjących w związkach nieheteroseksualnych, a także seniorów i seniorek (55+) żyjących w związkach jednopłciowych.

Każda z tych grup wnosi unikatowe spojrzenie na to, czym są, jak są rozumiane oraz jak funkcjonują rodziny z wyboru, dodatkowo odnosząc się także do problemów, z jakimi spotykają się osoby homoseksualne i biseksualne czy queer wspólnie wychowujące dzieci

Książka "Różnym głosem. Rodziny z wyboru w Polsce" - Joanna Mizielińska, Justyna Struzik, Agnieszka Król - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 378 stron i została wydana w 2017 r. Cena 44.36 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Różnym głosem. Rodziny z wyboru w Polsce"
Joanna Mizielińska, Justyna Struzik, Agnieszka Król - autor m.in.:
Produkty podobne:
Horyzonty i perspektywy edukacji - okładka książki
Horyzonty i perspektywy edukacji równościowej Grzegorz Piekarski, Marta A. Sałapata(red.)