pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Słuch absolutny. Andrzej Szczeklik w rozmowie z Jerzym Illgiem
Tytuł książki:

Słuch absolutny. Andrzej Szczeklik w rozmowie z Jerzym Illgiem

Autor książki:

Andrzej Szczeklik, Jerzy Illg

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788324028696
ISBN: 978-83-2402-869-6
Data: 2014-01-16
35.02  39.90  4.88 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Słuch absolutny. Andrzej Szczeklik w rozmowie z Jerzym Illgiem - opis książki:

Zmarły przed dwoma laty profesor Andrzej Szczeklik to lekarz-legenda. Jego błyskotliwe książki o medycynie:Catharsis",Kore" i Nieśmiertelność" stały się bestsellerami i ukazały się także w USA, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Rosji, na Węgrzech i na Litwie. Człowiek autentycznego powołania, niewiarygodnej erudycji i wielu talentów, podniósł medycynę do rangi sztuki. Leczył najwybitniejszych polskich pisarzy i artystów: Lema, Miłosza, Szymborską, Wajdę, Tischnera, Mrożka. Znany także z gry na fortepianie w Piwnicy pod Baranami i brawurowej jazdy na nartach, był jedną z najbarwniejszych postaci Krakowa.

"Słuch absolutny" pomaga zrozumieć, skąd biorą się ludzie wyjątkowi, jak wielkiej pracy i pasji wymaga zrealizowanie marzeń. W rozmowie ze swoim wydawcą i przyjacielem, Jerzym Illgiem, profesor Szczeklik pasjonująco i dowcipnie opowiada o swoim dzieciństwie, domu, mistrzach i najważniejszych lekturach, etapach kariery i przygodach na zagranicznych stażach, zaangażowaniu w Solidarność i represjach w stanie wojennym, spotkaniach z papieżem, wyprawach w ukochane góry - a także o sztuce medycznej syberyjskich szamanów, egipskiej Księdze Umarłych i prometejskim śnie medycyny : odwiecznym marzeniu człowieka o nieśmiertelności. W książce znajdują się niepublikowane wcześniej zdjęcia z prywatnego archiwum rodziny Szczeklików.

Książka "Słuch absolutny. Andrzej Szczeklik w rozmowie z Jerzym Illgiem" - Andrzej Szczeklik, Jerzy Illg - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2014 r. Cena 35.02 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]