pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Słowa i świat. Rozmowy Janiny Koźbiel

Dane szczegółowe:
Wydawca: JanKa
Rok wyd.: 2012
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788362247202
ISBN: 978-83-6224-720-2
Data: 2013-01-21
24.52 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Słowo rodzi się z ciśnienia uczuć, potrzeby kontaktu, próby nadania sensu - własnemu życiu i światu. Towarzyszy myśli, wręcz ją warunkuje. Jest skarbem-zapisem ludzkiego doświadczenia. Odpowiedzi może być wiele, jak wiele jest możliwych postaw, nurtów filozoficznych i światopoglądów; jak wiele jest języków i sposobów ich opisywania; jak wielu jest ludzi.

Pisarz to ten, kto wydaje się ekspertem od słowa. Czyni je przecież narzędziem poznania, zwraca je ku ludziom. Nawet jeśli nie chce o słowie mówić, ujawnia wobec niego stosunek w swojej twórczości. W niej widać, czy powierza się słowu z oddaniem, czy stara się nad nim zapanować. Ufa mu czy jest wobec niego podejrzliwy.

Książka jest wyborem moich rozmów z pisarzami i o pisarzach. Jest nie tylko świadectwem fascynacji ich twórczością, ale i zapisem prób przedarcia się do ich światów, emocji, tajemnic - ludzkich i czysto warsztatowych. Wierzę, że utrwalone próby mogą stać się podnietą do niejednej refleksji na temat roli słowa, roli spotkania człowieka z człowiekiem i dramaturgii rozmowy. Czytanie tej książki stać się może twórcze i służyć Dobru, jeśli towarzyszyć mu będzie przekonanie, które wypowiedział Józef Tischner: Przystępując do opisu doświadczenia spotkania, dotykamy granicy języka (...). Jesteśmy więc skazani na metaforę. Prawda o drugim człowieku jest czymś niesłychanie kruchym i nietrwałym .

Książka "Słowa i świat. Rozmowy Janiny Koźbiel" - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo JanKa. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2012 r. Cena 24.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.